Які послуги пенсійного можна отримати онлайн

Дубенчани можуть скористатись послугами пенсійного в електронній формі
Портал електронних послуг Пенсійного фонду України – це швидкий, надійний і зручний спосіб отримання пенсійних послуг, корисний не лише для пенсіонерів, а й для застрахованих осіб та роботодавців. Це дистанційний, безпечний спосіб отримання пенсійних послуг з огляду на те, що небезпека захворювання на COVID-19 ще не минула.
Портал надає можливість проводити постійний контроль за даними, що впливають на пенсійні права громадянина, дистанційно отримувати послуги, які раніше вимагали особистого звернення. Принциповою відмінністю від попередніх форм інформування є той факт, що портал надає електронні послуги кожній особі індивідуально.
Зареєструватися на Порталі електронних послуг Пенсійного фонду України (http://portal.pfu.gov.ua) можна при наявності:
– кваліфікованого електронного підпису (отримати у будь-якому акредитованому центрі сертифікації ключів, а саме: АТ КБ «Приватбанк», Державна казначейська служба України, ДП «Дія», Інформаційно-довідковий департамент ДПС, ПАТ «Державний ощадний банк України», АТ «УкрСиббанк» та інші);
– логіну (необхідно особисто відвідати сервісний центр Пенсійного фонду України за місцем проживання);
– електронного пенсійного посвідченням (ключ електронного підпису, записаний в ньому створюється автоматично в процесі підготовки особистого електронного пенсійного посвідчення);
– токену;
– Bаnk ID (банк передає державному сайту необхідну інформацію) та Mobile ID (послуги електронної ідентифікації та кваліфікований електронний підпис на основі sim-карти).
Після процедури ідентифікації, в особистому кабінеті ви зможете переглянути :
– дані з реєстру застрахованих осіб (страховий стаж, заробітну плату (дохід, грошове забезпечення) та інші дані);
– електронну трудову книжку (записи трудової книжки з 01.01.2004 та сканкопії трудової книжки до 01.01.2004 (якщо були подані страхувальником чи особисто).
Засобами порталу надається можливість громадянам та страхувальникам заповнити та подати:
– запит на отримання електронних документів (довідки про доходи пенсіонера для субсидії, довідка про доходи пенсіонера, довідки ОК-5, ОК-7, про трудовий та страховий стаж, витяг з реєстру застрахованих осіб (РЗО), дані про нараховану заробітну плату, дані про особливі умови праці).
Електронні документи видані через портал підтверджуються QR-кодом. Перевірити достовірність видачі електронних документів з QR-кодом можна через портал у розділі «Верифікація виданих документів». Електронний документ з QR-кодом, підписаний кваліфікованим електронним підписом, згідно з чинним законодавством, є аналогом паперового документа, підписаного відповідальною особою в органах Пенсійного фонду).
– звернення (питання, пропозицію, скаргу, клопотання);
– анкету-заяву на автопризначення пенсії (тестовий режим);
– заяву на призначення/перерахунок пенсії;
– заяву про внесення змін до пенсійної справи (заява на зміну способу виплати; заява на зміну виплатних реквізитів; заява на виділення долі з пенсії у зв’язку з втратою годувальника; заява на поновлення виплат; заява про зміну особистих даних пенсіонера; запит електронної пенсійної справи);
– заяву на допризначення у зв’язку з наданням додаткових документів;
– заява на виготовлення електронного пенсійного посвідчення.
Окрім того, авторизовані користувачі порталу можуть скористатися такими послугами як:
– запис на прийом (у разі потреби громадяни можуть записатися на особистий прийом до органів ПФУ, при цьому обравши дату, час та тему відвідування);
– пенсійний калькулятор (користувачу, що зареєструвався на порталі за допомогою кваліфікованого електронного підпису, надається інформація з Реєстру застрахованих осіб щодо його персональних даних (ПІБ, дата народження, стать) та даних його трудової діяльності згідно Системи персоніфікованого обліку ПФУ. При цьому користувач має можливість визначити умови розрахунку пенсії, а саме: обрати алгоритм розрахунку – як за введеними даними, так і з урахуванням стажу, який буде набуто на дату настання пенсійного віку; актуалізувати дані трудової діяльності – доповнити періоди трудової діяльності з визначенням заробітної плати та відредагувати суми щомісячного заробітку (за потребою); виконати розрахунок пенсії. В результаті проведення розрахунку пенсії користувачу буде надано на перегляд: розмір пенсії з урахуванням страхового стажу на дату розрахунку; протокол розрахунку. Кількість разів щодо модифікації вхідних даних та проведення розрахунку пенсії не обмежена).

 

(62)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.