У протидії небезпечній міграції та торгівлі людьми

Спеціалісти навчали безробітних Дубенщини
В Європейський день боротьби з торгівлею людьми, 18 жовтня, на базі Дубенської міськрайонної філії Рівненського обласного центру зайнятості відбувся інформаційний семінар «Запобігання нелегальній трудовій міграції, торгівлі людьми, експлуатації дитячої праці». У заході взяли участь головний спеціаліст відділу «Дубенське бюро правової допомоги» Рівненського міського центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Людмила Юхимчук, практичний психолог Інна Іщишина та соціальний працівник Тетяна Полоцька мобільної бригади соціально-психологічної допомоги, яка надає послуги в рамках реалізації проекту ФН ООН «Комплексний підхід до вирішення проблеми насильства щодо жінок та дівчат в Україні» від МБФ «Українська фундація громадського здоров’я».
Мета заходу: ознайомлення з наслідками неврегульованої міграції, застереженнями, щоб не стати жертвою торгівлі людьми.

Присутні на заході активно обговорювали з начальником відділу активної підтримки безробітних Тетяною Шамрило міграційні процеси в Україні та міграцію за кордон, ризики пов’язані з нелегальною міграцією, ознайомилися з методами, засобами в діях торговців (вербуванням, перевезенням, контролем та експлуатацією) та видами торгівлі людьми.
Практичний психолог Інна Іщишина разом з учасниками зустрічі розглянула поширені міфи та стереотипи в нашому суспільстві щодо торгівлі людьми та провела гру «Що трапилося?», в якій розібрали на прикладі ситуацій такі поняття як експлуатація, ошукання, ситуація торгівлі людьми. Також фахівець надала інформацію щодо діяльності мобільної бригади соціально-психологічної допомоги.

З Людмилою Юхимчук присутні на семінарі розібрали реальні приклади потрапляння громадян у небезпечні ситуації, склали портрет постраждалої людини та отримали поради й рекомендації щодо безпечного подорожування та працевлаштування. Людмила зосередила увагу слухачів, що завжди потрібно перевіряти отриману інформацію про працевлаштування, а також перевіряти ліцензію фірм-посередників. Безробітні проінформовані щодо державної політики в сфері торгівлі людьми, законодавством, яким передбачена відповідальність за такий вид злочину, об’єктом якого є людина та організаціями, котрі надають допомогу особам, які стали жертвами торгівлі людьми, небезпечних ситуацій.

Наприкінці зустрічі кожний учасник отримав інформаційно-консультаційні матеріали, брошури та листівки з питань протидії та захисту від торгівлі людьми.

 

(26)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.