На чию сторону стали обласні обранці – міської ради чи заповідника?

Чи згідні депутати облради передати 25 об’єктів місту
Ще 15 січня Дубенська міська рада вирішила звернутись до Рівненської обласної ради щодо передачі об’єктів, які перебувають на балансі заповідника і є спільною власністю територіальних громад області, до комунальної власності громади Дубна. На наступній сесії міські обранці мали б схвалити рішення про скасування цього звернення, але перенесли питання. Обласні депутати натомість забажали виїхати на місце та оглянути об’єкти, які вже передали місту.
А тому 18 березня в Дубні побувала постійна комісія з економічних питань та комунальної власності Рівненської обласної ради. Депутати оглянули пам’ятки національного та місцевого значення, зокрема Будинок дітей та молоді (будинок контрактів) і синагогу. Після чого завітали в заповідник.
«Ми розчаровані побаченим, – резюмував голова постійної комісії Андрій Пехотін. – На об’єктах, переданих місту протягом 2017-2020 років виконано мізерний обсяг ремонтних робіт. Як ми розуміємо, йде лише розробка проектно-кошторисної документації на окремих пам’ятках, а поки що вони руйнуються. Ми б хотіли, щоб нарешті запрацював ЗАГС, щоб не потрапляла дощова вода крізь дах у синагогу, щоб витримали випробування часом стіни маєтку графині Шувалової».
Та додав, що побачене в Дубні стане предметом обговорення на засіданні, однак, як голова комісії, він не бачить перспективи передачі решти об’єктів культурної спадщини, яка знаходиться на балансі заповідника, у власність міста.
Нинішній заступник голови Рівненської обласної ради Олексій Бучинський був у числі тих депутатів, які у свій час голосували за передачу 3-х історичних пам’яток у Дубні у власність громади міста. І він чітко пам’ятає обіцянки щодо повернення до життя синагоги, маєтку графині Шувалової. На жаль, констатував він, з обіцяного майже нічого не зробили.
«Тому я буду просити комісію, аби вона обмежилась тими 3 об’єктами, які були передані місту протягом 2017-2020 років. Якщо їх належно відремонтують і до цього будуть залучені, як нам сьогодні пообіцяв міський голова, спонсори, меценати, міжнародні фонди, гранти та бюджети різних рівнів, – тоді можна буде повернутись до розгляду питання доцільності передачі пам’яток історії, які знаходяться на балансі Заповідника у власність громади міста», – зауважив Олексій Бучинський.
Водночас депутати Рівненської обласної ради висловили задоволення результатами діяльності Державного історико-культурного заповідника м. Дубно, колектив якого навіть у період пандемії зумів зберегти свій статус перлини Волинського краю.
Нагадаємо, що «зроблену» роботу на раніше переданих об’єктах та в самому заповіднику можна порівняти, глянувши тільки на фото.

(245)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.