10 причин чому може зупинити нова поліція

поліціяЧи зміняться причини та порядок зупинки автомобілів новими поліцейськими?

Нові правоохоронці будуть два в одному: дільничні «плюс» ДАІшники. Що стосується функцій МРЕО, то їх планують перетворити на сервісні центри.

Однак, хоч новий закон про «Національну поліцію» і був прийнятий 2 липня, юридично він в силу не вступив. Поки патрульні працюватимуть за старим законодавством. Перехідний період триватиме від 3 до 6 місяців.

Причини зупинки

В новому законі поліцейський може зупинити транспорт тільки у 10 випадках. В діючій інструкції працівників ДАІ таких пунктів 11.

Отже, згідно із статтею 35 закону «Про національну поліцію» поліцейський може зупинити транспорт тільки у таких випадках, а перед цим представитись та повідомити причину зупинки:

– водій порушив правила дорожнього руху;

– на транспортному засобі відсутній номерний знак, закріплений не на зазначеному місці, або якщо номерний знак на транспортному засобі не відповідає вимогам;

– є ознаки технічної несправності транспортного засобу;

– транспортний засіб перебуває в розшуку;

– є інформація про причетність водія або пасажирів до учинення дорожньо-транспортної пригоди або іншого правопорушення;

– при необхідності здійснити опитування водія чи пасажирів про обставини скоєння ДТП чи іншого правопорушення;

– при необхідності залучити водія транспортного засобу до надання допомоги іншим учасникам дорожнього руху або поліцейським, або у якості свідка під час оформлення протоколів;

– прийнято рішення про обмеження чи заборону руху;

– якщо закріплений вантаж на транспортному засобі створює небезпеку для інших учасників дорожнього руху;

– порушення використання на автомобілі спецсигналів.

Однак є ще одна причина, яка після набрання чинності нового закону, стане недійсною: «Проведення цільових заходів (операції, відпрацювання, оперативні плани) для перевірки документів на право користування і керування транспортним засобом, документів на транспортний засіб». На думку експертів, зникнення такої міри зменшить кількість зупинок правоохоронцями автомобілів.

Порядок зупинки авто

В діючому законодавстві порядок зупинки автомобілів детально прописаний. По-перше, працівники ДАІ повинні перебувати на місці, вказаному в маршрутному листі.

Перед зупинкою авто ДАІшник врахувати місце зупинки та інтенсивність руху. Вказати місце для зупинки на відстані до 20 метрів від посту. ДАІшник зобов’язаний привітатися, чітко й зрозуміло назвати свою посаду, звання та прізвище, повідомити про причину зупинки транспортного засобу та висловити вимогу про пред’явлення водієм документів та інше.

Крім того, в інструкції для правоохоронців приписані правила поведінки при порушенні дорожнього руху, під час переслідування автомобілів, порядок застосування технічних засобів та інше.

В новому законі «Про національну поліцію» порядок зупинки автомобіля детально не прописаний. Однак, як заявляла Ека Згуладзе, патрульні під час своєї роботи будуть керуватись майже 500 сценаріями оперативної роботи, які вони вивчили під час навчання в академії.

Наразі в новому законі зазначено, що згідно із статтею 37 поліцейський може тимчасово обмежити фактичне пересування транспортного засобу для запобігання небезпеці, якщо є достатні підстави вважати, що транспортний засіб можуть бути використані особою з метою посягання на своє або чуже життя і здоров’я, чи пошкодження чужої речі.

Для забезпечення дотримання правил дорожнього руху поліцейські можуть використовувати визначену фото-відеотехніку, закріплену на форменому одязі або службовому автомобілі. Інформація про відеофіксацію (радари) повинна знаходитись на видному місці. Крім того, при потребі вони можуть використовувати інформацію з чужих відеофіксаторів.

За матеріалами: 24 канал

(360)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.