Різні суми в аудитах – хто і кому винен (фото)

Як громадська рада району відреагувала на звернення міських колег щодо лікарні
Минулого тижня громадська рада при Дубенській райдержадміністрації зібралася на засідання, аби розглянути звернення від колег із міста. У ньому громадська рада при виконкомі Дубенської міськради просила таке:
– провести громадський контроль з приводу інформації, вказаної у даному зверненні;
– підтримати звернення профспілки КНП «Дубенська центральна районна лікарня» в частині передачі вказаного закладу на баланс територіальної громади м. Дубно;
– звернутись до депутатів Дубенської районної ради з пропозицією передати КНП «Дубенська центральна районна лікарня» на баланс територіальної громади м. Дубно.
Пояснювали ситуацію членам громадської ради голова райради та в. о. директора Дубенської центральної лікарні. Щоправда, нічого нового посадовці не сказали. Йшлось про те, що міська рада не спрямовує кошти за обслуговування дубенчан, не підписала договір про надання послуг містянам. Олександр Радей зазначив, що перехід закладу у власність громади міста вартуватиме коштів та забере час, а ще знову прийдеться отримувати ліцензії.
«Медична субвенція є тільки цільовою. Якщо, наприклад, якесь ОТГ чи місто має надлишок або не переадресовує кошти, не може їх освоїти, воно вертає кошти назад у Київ. Я б назвав це «медичний сепаратизм». Маючи таку лікарню і взяти її знищити – за це хтось має відповідати, бо це амбіції», – сказав в. о. директора Дубенської райлікарні.

Щодо того, що суми в аудитах міста й району не збіглися, то керівник вказує на заниження вартості ліжко-дня, яку пізніше аудитори перерахували за правильною методикою. Отже сума за 3 роки та перший квартал 2019 склала 17 млн 711 тис.
«Не співпали цифри, тому що подавався запит по пролікованих особах. У стаціонарі рахується за ліжко-день, а не проліковані особи. Якщо брати пролікованих, то в довідці, яку надавали раніше, не були враховані амбулаторно прийняті. Наприклад, у 2017 році в стаціонарі пролікували 4886 людей з міста, які лежали на лікарняних ліжках. Але поряд із тим у травмпункт, приймальне, дитяче, до лорів звернулися 4770 осіб. Ці цифри в купу і вийде те, на що вони посилаються, – пояснив економіст закладу. – Чому вони питають, що на всю лікарню за рік потрачено 38 мільйонів, а на містян – 41? Тому що ми виходимо з потреби, а не з того, що нам дають. Якщо в нас потреба зараз 52 мільйони, а дають 30 з лишком і ми їх покажемо, то вийде, що витратили цю суму на лікування, хоча треба 52».
Про те, що проблема з виплатою й надалі лишається відкритою розповів т.в.о. голови райдержадміністрації Володимир Іщук:
«Громадська рада має вирішувати як дати відповідь на це звернення. Практично вся інформація, яка стосується цього питання, була викладена присутніми. Але ще раз озвучу: на сьогодні закрито 67% оплати липня. Жовтневими коштами ми закриємо податки за жовтень і практично 95% вересня. Все одно залишається питання незакриття витрат по заробітній платі, не дивлячись на те, що ми попрацювали зі Смигою. У нас були проблеми, тому що ОТГ переадресувала медичну субвенцію тільки на 6 місяців 2019 року і з липня кошти не надходили. Тричі ми зустрічались, було дві сесії, але в кінці ми дійшли спільної домовленості та як надійшли кошти практично зразу перекинули на рахунки КНП».
Та додав, що частину коштів, яку могли б потратити на зарплати та податки, відповідно до рішення суду, сплатили попередньому керівнику медзакладу Віталію Табачуку.

Пізніше член громадської ради, працівниця лікарні Валентина Левченко наголосила, що медсестрам, молодшому персоналу байдуже чи вони в місті, чи в районі. Оскільки 2 роки власник не може розв’язати питання, то профспілковими зборами підтримали перехід на баланс міста. І звертались вони до депутатів міськради, а не громадської ради міста.
На що їй дорікнули, що питання передачі закладу не належить до повноважень профспілки, а до депутатів. Присутній Віктор Джурик зазначив, що обранці вже двічі розглядали таке звернення і не підтримали його, а тому депутати не підтримають його надалі.

Після розмов про реформу, оплату роботи Національною службою охорони здоров’я перейшли до прохань громадської ради міста.
«Думаю, що тут нам нема чого підтримувати, бо ми не маємо цього звернення профспілки», – зауважив голова ради Ігор Загребельний.
А ще очільник запропонував звернутись до депутатського корпусу міської й районної рад, щоб зустрілись та дійшли до спільного знаменника. Присутні погодились із головою, що немає на основі чого підтримувати таке рішення. А ще, що треба дочекатись перевірки правоохоронними органами.

(288)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.