Нардеп про конфлікт влад: Я не підтримав нічию позицію

Про райлікарню, Ікву, міську і районну влади – під час зустрічі з народним депутатом
Минулого тижня журналісти отримали чудову нагоду поспілкуватися з народним депутатом України Олександром Аліксійчуком. Як писав Інформаційний портал м. Дубно напередодні, обранець розповів про перший місяць роботи у Верховній Раді. Також говорили і про Дубенщину, деякі проблеми якої нардеп знає і вже починає роботу на їхнім вирішенням.
Нещодавно пан Олександр опублікував у facebook запит щодо Дубенської центральної районної лікарні, який направив у прокуратуру, прем’єр-міністру та іншим органам.
«Прошу провести перевірку незаконних та необґрунтованих дій посадових осіб Дубенської міської ради, які відмовляють Дубенській районній раді в справедливому розподілі медичних субвенцій, внаслідок чого і виникає проблема невиплати заробітної плати працівникам медичної сфери», – йшлося у записі.
Тож більшість краян припустили, що новобраний депутат у цьому питанні підтримує владу району. Чи дійсно так – про це та інше розповів сам обранець.
– Пане Олександре, щодо Дубенщини – які, на вашу думку, проблеми краю потребують якнайшвидшого реагування?
– У всіх одні проблеми – дорога, інфраструктура – це колосальні проблеми. Далі – річка Іква, яка має низку причин чому таке відбувається – починаючи від Кременця, підприємств, які йдуть далі вздовж річки та скидають свої неочищені води, проблема дубенських очисних споруд, які працюють неналежним чином. Мені багато хто у facebook пише: «А що там річка Іква, чому Ви нічого не робите?», – мені дивні такі слова. А як це робити – прийти завтра з лопатою, граблями та чистити там річку від того, що там наросло? Це питання потребує вивчення. У липні, коли розпочався виборчий процес, я знав, що проблематика є. Також я знав, що є люди, які працюють над цим, мої помічники їх шукають, щоб зробити великий круглий стіл, залучити всі зацікавлені сторони, залучити до обговорення експертів, хто цим питанням займався. Напрацювати якусь дорожню карту і нею рухатися. Депутат не прийде чистити річку, не прийде і не заставить місцеву владу, щоб очисні споруди функціонували правильно, депутат не принесе гроші і скаже: «Нате, робіть собі очисні споруди». Тобто має бути ряд напрацювань, внести зміни до водного кодексу. Я вам кажу відверто, якщо ми за 5 років вийдемо на той етап, що в Дубні буде завершуватися реконструкція очисних споруд – я буду вважати свою місію виконаною у цьому питанні. Також проблеми виплати заробітних плат по медичних закладах – це не тільки про Дубенську ЦРЛ, така ж проблематика існує в інших медзакладах округу.
– Нещодавно в міській раді нагороджували спортсменів, під час чого веслувальники підняли питання Ікви, які шляхи вирішення проблеми бачите Ви?
– Я буду допомагати, дайте мені проєкт під що залучати кошти. Є міжнародні гранти та програми. У нас є певні думки, бачення, включайтеся у цей процес, громадські активісти, та ті, хто турбується про річку. Ми розкажемо, покажемо, дамо спеціалістів, які допоможуть написати грант. Міська рада – давайте спілкуватися з містами-побратимами, в уряду просити якісь додаткові витрати. Покажіть, що готове на це витратити місто. Можна податись на Державний фонд регіонального розвитку, для цього потрібно показати, що ми готові 20 % вартості проєкту на нього витрачати з міста, 80 % – з державного бюджету.
– У питанні щодо Дубенської центральної районної лікарні, я так розумію, Ви підтримали позицію районної влади?
– Я не підтримав нічию позицію. Я маю офіційні документи, якими оперуюся. Якщо мені поступають інші документи, не просто чийсь лист, а офіційний документ – я його долучаю до тих підрозділів, до яких звернувся. Я не приймаю чиюсь сторону, я не люблю районну раду більше ніж міську, я не люблю голову районної ради більше ніж голову міської. Вони мені однакові, я з ними познайомився напередодні виборів. Це маніпуляція, що я став на чиюсь сторону, я на стороні людей – потрібно, щоб вони отримували заробітну плату. А те, що і одна, і друга гілка влади хочуть поставити туди свого керівника цього закладу – мене це не обходить. Мені байдуже хто це буде, аби був професіонал, щоб людина була на своєму місці, розвивала лікарню. Особливо це актуально в ході другого етапу реформування вторинки. Якщо сьогодні міська рада надасть документацію, що ситуація виглядає ось так, я долучу ці документи до депутатських запитів, які направив у прокуратуру, до президента і в Міністерство охорони здоров’я, щоб вони розібралися. Є сигнал – давайте говорити, мій телефон, мою сторінку у facebook знають всі, будь ласка, надсилайте мені документи.
– Чи погоджуєтеся Ви з позицією вашого попередника, що райлікарню потрібно передати на баланс міста?
– Я не скажу, що ця думка є хибною, але сьогодні є така ситуація, що лікарня перебуває у районі. Депутати районної ради її не передадуть. Добре, от хоче депутат Дехтярчук, щоб її передали – це його проблеми, хоче Аліксійчук – нехай собі хоче. Є закон, який передбачає передачу рішенням сесії районної ради, а депутати не голосують. І ні Дехтярчук, ні Аліксійчук – ніхто їх не заставить це зробити, вони ж обрані людьми цієї громади. Зараз, настільки я розумію, депутати не проголосують за передачу закладу. Незабаром будуть вибори, оберуть нових депутатів, але депутатів району вже не буде – забуваємо про район, будуть депутати обласної ради. Далі ж лікарня буде самоокупною, гроші йтимуть за пацієнтом і коли вступить у дію вторинка, це приблизно квітень або червень місяць, вже фінансування не йтиме через субвенції. Моя суб’єктивна думка, що при такому розподілі влади й при цих депутатах цього скликання районних і міських – це питання не вирішиться, на жаль, для людей. Я маю свою думку, що потрібно робити з лікарнею, чи її перереєстровувати, але не хочу ставати на ту чи іншу сторону. Я не хочу це озвучувати, адже це буде маніпуляція.
– Скільки часу Ви провели на Дубенщині та де встигли побувати?
– Я у кожному районі проводжу 1 день. У місті ми вже були на заходах з нагоди 85-річчя музейної справи на Дубенщині, мали зустріч з деякими підприємцями, були в гімназії № 2. Попереду – ще одне підприємство, але ми вже збилися з графіка. Це ознайомча поїздка, ми вирішуємо питання громадських приймалень, щоб наступного разу, коли буде робота з виборцями, я міг анонсувати свій приїзд і громадяни, які хочуть, могли прийти поспілкуватися, поставити запитання, висловити проблематику.
Через насичений графік довше поспілкуватися з народним депутатом України Олександром Аліксійчуком не вдалося. Проте обранець наголосив, що відкритий для спілкування як з журналістами, так і пересічними мешканцями Дубенщини. А про свої приїзди на округ – відтепер анонсуватиме в ЗМІ, щоб кожен зміг прийти на прийом зі своїми питаннями та проблемами.

(422)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.