Медіа-моніторинг: російське телебачення звинувачує США у політиці проти РФ

каналиУ повідомленнях російських телеканалів йдеться про те, що конфлікт з Україною є частиною «західного сценарію», спрямованого на те, щоб «поставити на коліна» Росію

Такими є результати медіа-моніторингу, проведеного MEMO 98 – словацькою неприбутковою організацією, спільно з «Інтерньюз-Україна» та Єреванським прес-клубом Вірменії.

Моніторинг восьми російських телеканалів здійснювався з 1 по 31 березня 2015 року, аби визначити рівень політичного плюралізму у висвітленні міжнародних та внутрішніх тем: дослідження включало як якісну, так і кількісну оцінку.

Результати засвідчили, що серед країн Східного партнерства російські телеканали популярні у Вірменії, Білорусі та Молдові. На противагу їм, популярність російських каналів у Грузії та Україні знизилась – через збройні конфлікти 2008 та 2014-2015 років відповідно. В Азербайджані лише невеликий відсоток населення розглядає російське телебачення як джерело новин.

Один із головних меседжів російського телебачення в тому, що Росія буцімто є мішенню Сполучених Штатів Америки, і згідно із «західним сценарієм», її хочуть «поставити на коліна». Сполучені Штати звинувачують в тому, що вони спровокували війну в Україні в рамках кампанії проти РФ. Роль Європейського Союзу у повідомленнях телеканалів применшується – ситуація подається так, що США чинить тиск на країни ЄС, аби ті застосували санкції проти Росії.

«Наш моніторинг засвідчив, що головні російські телеканали використовуються як інструменти пропаганди у конфлікті між Україною і Росією, – зазначає Расто Кужель з MEMO 98. – Телеканали відвертають увагу від важливих внутрішніх справ та лякають населення можливістю війни і потребою Росії захищатися від зовнішнього ворога».

Російській аудиторії постійно повторюють, що економічні проблеми, спричинені санкціями та низькою ціною на нафту, є тимчасовими і вони можуть «пережити їх», беручи до уваги спогади про Другу світову війну. Згідно з результатами моніторингу, програми про Другу світову війну є ключовим елементом російської кампанії, спрямованої на підтримку Володимира Путіна у час кризи – цю кризу російські медіа зображають як не менш серйозну загрозу, якою була 70 років тому нацистська Німеччина.

Серед інших тенденцій: відсутність політичного плюралізму у новинах – повідомляється лише про успіхи та досягнення чинної влади, але не подається альтернативна точка зору; українська влада зазнає жорсткої критики, у той час як лідерам терористичних організацій «ДНР» й «ЛНР» даються позитивні оцінки.

Загалом на трьох каналах половина тем присвячені міжнародним подіям (в першу чергу Україні), а таким темам як соціальні проблеми надається дуже мало уваги.

За матеріалами: MediaSapiens

(15)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.