Жива книга: читач зможе поспілкуватися з персонажем і погуляти локаціями (фото)

Роман з доповненою реальністю – Макс Кідрук осучаснив друковану книгу
Тур молодого письменника Макса Кідрука з нагоди випуску нової книги «Доки світло не згасне назавжди» розпочався в Києві. А вже 4 жовтня в Дубенській центральній районній бібліотеці талановитий автор зібрав заповнену залу фанів, здебільшого, молодь. Це й не випадково, адже головна ідея доповненої реальності роману – залучити до читання тінейджерів і юнацтво.

Що означає поняття доповненої реальності для книги – розповів сам автор:
«Я анонсував мобільний додаток минулого року і його глобальна ідея проста – залучити до читання тих молодих людей, які фізично здатні до читання, але з певних причин не читають. Грубо кажучи, ми хочемо підкласти книгу під ваш довбаний смартфон. Ми свою обіцянку дотримали, зараз є безкоштовний додаток, який ви можете завантажити через мій сайт як для андроїда, так і для айфона. У цьому додатку є багато «плюшок», які значно розширяють поняття цього роману. Ці «плюшки» я умовно поділяю для себе на категорії – візуальні та текстові. Однією з найбільш ефектних візуальних «плюшок» є інтерактивна обкладинка. Нічого особливого від вас не вимагається – завантажили, запустили, натиснули на чарівну кнопочку з зображенням камери і навели ґаджет на книгу».

Також письменник розповів про іншу цікаву «плюшку» додатку – перегляд локацій Рівного, де відбуваються головні події роману. Проте й наголосив, що додаток не змінює зміст книги, а лише дає можливість заховати в застосунку додаткові гілки сюжету.
«Ще одна фішка програми – це можливість поспілкуватися з персонажем. Забігаючи наперед, скажу: не біжіть поперед локомотиву. Я отримую в день 1 чи 2 повідомлення: «Де цей чат?». Чат відкриється лише тоді, коли ви дійдете в тексті до певної піктограми, на яку потрібно навести смартфон, щоб активувати розмову. Для багатьох моїх читачів – це знайомий персонаж, він перебуває в невідомому місці, про яке я не пишу багато в книзі, щоб ви самі в нього запитали: «Де ти? Що ти бачиш навколо себе? Що ти відчуваєш?». І він не просто вам відпише, а скине відео, фотографії, звуки, щоб ви реально занурилися в атмосферу навколо нього. Ще одна ремарка – на певному етапі спілкування з персонажем вам може здатися, що він перестав вам відписувати. Не втрачайте надію – можливо, він відпише через день, два, а, можливо, навіть зателефонує вам посеред ночі», – пояснив Макс Кідрук.

Оскільки автор завжди готується до написання нового твору, тож і цього разу пояснив звідки виникла ідея як наукової, так і фантастичної складових. Макс Кідрук розповів, що задумка з’явилася після знайомства з історією двох сестер-американок, які замішані в кримінальній історії та яких обговорювали ЗМІ.

«Це історія про сестер Руту та Індію, які попри незвичні імена проживають цілком буденні життя. Індія навчається на лікаря, Рута закінчує 11 клас. Все змінюється, коли в нещасному випадку загинув хлопець Індії, через що сестри сваряться. Потім Рута виявляє, що може певним чином впливати на реальність у снах. Уся ця історія про те, на що готова пожертвувати Рута, щоб повернути колишні стосунки зі своєю сестрою», – поділився письменник.
У Дубно Макс Кідрук приїхав не з однією книгою. «Заради майбутнього» – це збірка оповідань, яку він назвав підсумком своєї роботи. А окрім своїх видань, привіз у місто письменника-початківця Юрія Даценка, книгу якого «Пастка для різника» рекомендував присутнім. Автор пояснив, що бажання взяти в тур новачка виникло давно, але хотів знайти того, книгу якого зможе щиро порадити публіці.

Хоча «Доки світло не згасне назавжди» новинка для української літератури та вже на перших позиціях у книгарнях, Макс Кідрук найкращим своїм романом вважає книгу, що представив дубенчанам минулого року «Де немає Бога». Саме з цього роману письменник радить почати знайомство з його творчістю. У планах автора – перерва в турах, щоб опрацювати матеріали, які знадобляться для написання наступних книг, об’єднаних однією темою – «Нові темні віки».
Також читачі матимуть нагоду отримати цінні подарунки від Макса Кідрука за найкращу рецензію на роман, яку потрібно розмістити в соцмережах з хештегом #ДокиСвітло.
Завершилася зустріч продажем книг, автографами та спільними фото з письменником.

(120)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.