Завтра християни відзначають Яблучний Спас

Які народні прикмети пов’язані з Преображенням Господнім
До найбільших серед дванадцяти річних свят християнського календарного циклу належить і Преображення Господнє, або Спас (Великий Спас), що припадає на 19 серпня. У цей день згадують євангельську подію, коли апостоли побачили Ісуса Христа в Преображенні. Згідно зі Священним Писанням, Ісус разом зі своїми учнями піднявся на гору Фавор і почав молитися. У ту ж мить його вигляд змінився: обличчя просяяло, тіло і одяг залило Божественне світло. Побачивши це, апостоли наповнилися блаженством.
На знак подяки люди стали приносити в храми виноград і яблука. Частину плодів було прийнято освячувати – фрукти символізують духовну солодкість, яку відчули учні Христа в момент його перетворення. Звідси і пішла друга народна назва свята – Яблучний Спас.
На Яблучний Спас освячують яблука і виноград нового врожаю, а після цього фрукти прийнято відносити на кладовище і залишати на могилах покійних.
Вважається, що в цей день яблука мають особливу силу, можуть виконувати бажання і позбавляти від хвороб. Особливо, якщо відрізати шматочок, вмочити його в мед і з’їсти.
Цього дня прийнято запікати яблука, пекти пироги і млинці з яблуками. Згідно з народними традиціями, пироги слід пекти з пісного тіста. З яблук також можна приготувати компот і варення. Також в цей день дозволяється трохи послабити піст: вживати в їжу рибу і випити трохи вина.
До найпоширеніших народних прикмет на другий Спас можна віднести:
– Яка погода на Яблучний Спас така буде і на Покрову
– Бджоли рояться – до дощу
– Йде дощ – до холодної та дощової осені
– Сухий і сонячний день – осінь буде суха і тепла

(324)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.