З’їв консервацію домашнього виготовлення та захворів на ботулізм

У громаді на Дубенщині зареєстрований випадок захворювання на ботулізм
Млинівське управління Головного управління Держпродспоживслужби в
Рівненській області повідомляє про зареєстрований випадок захворювання на ботулізм в жителя нашої громади.
Завдяки вчасно наданій допомозі, стан потерпілого покращився, наразі він перебуває у лікувально-профілактичному закладі. Триває санітарно-епідеміологічного розслідування захворювання, ймовірною причиною захворювання встановлено вживання консервації домашнього виготовлення.
Вкотре нагадуємо про небезпечність даного харчового отруєння та наслідки  для організму. Ботулізм – це важке і в багатьох випадках смертельне токсико – інфекційне захворювання, яке виникає при вживанні продуктів, заражених мікробом групи
клостридій. Збудник ботулізму постійно існує в ґрунті, він утворює спори, надзвичайно стійкі до впливу хімічних і фізичних факторів (витримують кип’ятіння протягом 5 годин, гинуть при температурі 120 0  С через 30 хвилин). Бактерії містять одну з найсильніших у природі отрут – ботулотоксин. Зараження людини ботулізмом відбувається під час вживання забруднених збудником продуктів тваринного і рослинного походження.

Характерно, що спори клостридій знаходяться в зараженому продукті не рівномірно, а зосереджені у визначених ділянках. Тому з однієї банки може їсти вся сім’я, а захворіти можуть лише один або кілька людей, які споживають в їжу ті ділянки продукту, в яких були спори збудника та ботулінічний токсин.
Загальноприйняті в домашніх умовах способи обробки харчових продуктів, такі, як консервування в банках, копчення, маринування, соління та інші, не приводять дознищення збудників ботулізму і їх спор і при тривалому збереженні в цих продуктах може утворитися токсин.
Токсин клостридій – ботулотоксин – починає вироблятися тільки без доступу
кисню. В створених умовах, де відсутній кисень, наприклад в герметично закритих консервованих овочах, фруктах і грибах, які були погано промиті і оброблені термічно- мікроби ботулізму проростають і виробляють токсин. Саме такі умови створюються при домашньому консервуванні м’яса, риби, птиці, грибів.
Клінічна картина ботулізму залежить не від типу збудника, а від дози токсину та початку введення лікувальної антитоксичної сироватки. Перші ознаки, що мають насторожити, – порушення зору, виникнення м’язової слабкості, поява сухості у роті, відчуття «туману», двоїння предметів, «сітка» перед очима, далекозорість.
З метою попередження випадків захворювання краще завжди дотримуватись профілактичних заходів щодо виникнення ботулізму:
– насамперед – це суворе дотримання основних санітарно-гігієнічних правил при обробці, зберіганні та приготуванні продуктів харчування і сировини;
– ретельно промивати та просушувати овочі, особливо гриби перед консервуванням, дотримуватися температурного режиму при виготовленні консервів;
– необхідно суворо дотримуватись рекомендованих правил обробки банок  та теплової обробки продуктів. Домашні консерви потрібно зберігати в холодильнику, в прохолодному місці і бажано короткий термін. Не їсти консерви з бомбажом або при підозрі на недоброякісність.

(499)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.