Які зміни чекають «великий» ринок

На ринку наведуть порядок чи далі торгуватимуть на Млинівській?
Не рік і не два в Дубні на вул. Млинівська, що прилягає до найбільшого ринку в місті, ведуть торгівлю. Не менше триває мова про те, що торгувати тут заборонять. Особливо про це заговорили після встановлення паркану на єврейському кладовищі, що поруч, та відновлення роботи базару через карантинні обмеження. Завжди були ті, хто за дозвіл тут здійснювати торгівлю та ті, хто проти. І з роками вся більше людей стараються стати на дорозі, щоб першим спіймати покупця і продати свій товар. Не раз ці бажання заважали й торгівлю намагались впорядкувати. Адже продавці стають неподалік автовокзалу, тим самим перешкоджаючи руху громадського транспорту. Насправді, торгувати тут тимчасово дозволили з 2007 року.

«Наш ринок – єдиний в області, який комунальний. З 15 квітня по 15 травня ринок був закритий. З 15 травня нас відкрили та пішли масові скарги. Та половина, що торгує в ринку писали скарги в міську раду на тих, хто продає на дорозі, щоб заборонити їм це. Вже й приєднались ті, хто проживає на цій вулиці, розповідає директор комунального підприємства Микола Пахай. – Я, як керівник, за те, щоб торгівлю на вулиці не закривали. У нас там зареєстровані 202 підприємці, які в місяць дають 56-57 тисяч прибутку. Це не платиться готівкою, а по касовому апарату. З цієї суми ми сплачуємо податок державі, решту витрачаємо на комунальні та заробітну плату працівникам. Але як представник, який у підпорядкуванні влади, я за те, щоб був порядок у місті. Звичайно, що я втрачаю. Щомісячно треба буде скоротити прибуток у межах 60 тисяч, а ще обіцяють підвищити заробітну плату мінімальну, то буде важко виживати. Не буде доходу – людей треба буде скорочувати. Ситуація складна, напружена. Люди бунтують, делегацією ходили в міську раду».

Якщо ж оперувати цифрами, то 26 підприємців, які торгують на дорозі, мають контейнери в ринку. Понад 10% осіб не є підприємцями, а готові платити штрафи (51 грн). До того ж серед продавців на дорозі є такі, що зареєстровані ФОПами деінде, а відповідно кошти від торгівлі не йдуть у місцевий бюджет. Близько 100 контейнерів у ринку вільні, тобто власники сплачують за них 240-260 гривень, але самі ж тут не торгують, їх можна орендувати. На заасфальтованих доріжках на охочих чекає 47 місць для торгівлі.

Тобто, якщо є бажання, більшість продавців із вулиці можна розмістити в ринку. Попри те, що народ хвилюється, рішення мають прийняти на сесії в липні. Якщо ж депутати вирішать заборонити торгівлю на вулиці, то й не зможуть продавати вживані речі (гуманітарку) відразу за кладовищем, бо це не є ринкова територія. А от підприємцям, які за ними в контейнерах продають крупи, хвилюватись немає чого. Бо, за словами Миколи Пахая, в міській раді, цих торговців пообіцяли не чіпати, хоча і євреї хочуть поставити паркан далі.

(1756)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.