Як завтра на Дубенщині пролунає перший дзвоник

Де і як навчальні заклади відкриють двері дітям
Навчальний рік для дітвори Дубенщини цьогоріч почнеться не однаково. Як уже писав Інформаційний портал м. Дубно, місто віднесли до «червоної» зони, а тому здобувати освіту заборонено. Оскільки заборона діятиме, як мінімум, протягом двох тижнів, то навчання в міських школах запланували дистанційно.
А от школярам сільської місцевості Дубенського району дзвоник пролунає уже завтра. Навчальні заклади, зокрема школи та садочки, свої двері відкриють. Як навчатимуться діти – журналістці Інформаційного порталу м. Дубно розповіла начальниця відділу освіти, культури, молоді та спорту Дубенської РДА Лідія Білик (йдеться про установи, що підпорядковані відділу).

– У нас навчальний рік стартує 1 вересня з дотриманням протиепідемічних заходів, що передбачає «помаранчева» зона. В принципі школи забезпечені всіма засобами, щоб запобігти поширенню вірусу. Крім того, що маски, рукавички, антисептики, то й пірометри, дезінфікуючі засоби для поверхонь і для підлоги, паперові рушнички, рідке мило – все, що ми могли дозволити в межах фінансових ресурсів. Також ми закупили для близько 500 вчителів захисні щитки. Тобто готові розпочати навчальний рік, а далі, зважаючи на ситуацію, – як буде.
– Чи буде святкова лінійка, свято першого дзвоника?
– Традиційної урочистої лінійки по школах не буде. Хоча й кожен навчальний заклад приймає рішення на педагогічній раді як вони організовують навчання і 1 вересня в тому числі. Ми рекомендуємо, щоб школи проводили уроки по класах на обрану тему. Зрештою, наповнюваність у нас невелика, якщо порівняти з Дубном, наприклад. Малі школи організовують, якщо дозволяє погода на вулиці, невеликі урочистості. Хоча б для першокласників і випускників. Але, звичайно, без батьків, дідусів, бабусь, які хочуть бачити свято. Рішення лишається за школами. Попередньо кожен навчальний заклад планує якусь форму.
– Є вимоги міністерства до освітнього процесу, наприклад, про окремі входи, уроки в різний час, чи дотримуватиметесь їх?
– Це все проговорювалось із директорами. Щоб відкривались всі двері, зокрема аварійні виходи. Також у кожному закладі має бути окреме приміщення, як ізолятор, якщо хтось захворів чи є підозра на захворювання. Школи розробляють графіки навчання, те як діти мають рухатись. Хоча, знову повторюсь, що в нас школи невеликі, якщо 60-70 дітей – це не є клопітно. Прийняли рішення, що клас навчається від початку і до останнього уроку в одному приміщенні, тобто ходити по класах діти не будуть. Розроблений графік, відповідно до якого діти будуть харчуватися, щоб не було скупчення людей – дотримання дистанції між столами і обмежена кількість дітей за одним столом. Оскільки діти прив’язані до шкільного автобуса, то навчальні заклади самостійно розробляють розклад уроків. У рамках навчального процесу директори його будуть корегувати – десь збільшення перерви, десь зменшення уроку (в межах розумного), якщо це дозволяє виконати навчальну програму. Рекомендації повністю виконати, на жаль, на практиці просто неможливо. Так само як у садочках – щоб кожна група мала окремий вихід – нереально.
– А які рекомендації надаєте Ви?
– У садочках, якщо це можливо, проводити більше часу з дітками на вулиці. Те саме стосується шкіл. Поки дозволяє погода і якщо матеріал не потребує пояснення на дошці чи використання техніки окремі уроки, наприклад, можна провести на подвір’ї. На практиці це важко зробити, тому що не готові, багато часу сиділи вдома. Але стараємось максимально адаптувати постанови, вимоги до нашого навчального процесу, щоб убезпечити дітей і педагогів від зараження коронавірусом.
Педагогів перед навчальним роком на COVID-19 не тестуватимуть, оскільки немає таких вимог від міністерства. Поки що обов’язкове вимірювання температури. Для цього в кожну школу та садочок закупили пірометри, щоб проводити щоденний скринінг освітян медичними працівниками. Якщо температура буде більше ніж 37,2, то вчителів до роботи не допускатимуть.

(799)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.