Як освячуватимемо паску та як приймати причастя (відео)

Карантин і церква: Що рекомендує благочинний Василь Лозинський
Карантин обмежив можливості людей відвідувати церкву. На богослужіння ходять одиниці. А от що з цього приводу кажуть священнослужителі? Як бути з причастям перед Великоднем та як освячуватимемо кошик – ми запитали в дубенського міського благочинного Української православної церкви о. Василя Лозинського.
– Сьогодні ми переживаємо непростий час і маємо таке нелегке випробування для країни й цілого світу. До війни додалося ще й випробування епідемією. І, звичайно, ми, як віруючі люди, маємо шукати підтримки в Бога. Тому Церква Христова продовжує звершувати своє служіння, молячись про визволення від пошесті, від поширення епідемії, молимося за здоров’я, життя наших воїнів-захисників. Зараз наполегливо молимося за лікарів. Сьогодні вони, як воїни на передовій, на сторожі нашого життя і здоров’я. Богослужіння відбуваються, враховуючи поради священноначалля нашої Церкви, для того, щоб не було надмірних скупчень, частіше. Звичайно, ми застерігаємо своїх парафіян і закликаємо їх до того, щоб вони берегли та піклуватися про своє здоров’я. Особливо це стосується людей старшого віку, людей, котрі знаходяться в зоні ризику, котрі мають важкі хвороби. Ми відчуваємо себе безпечно в храмі Божому, тому що тут присутня благодать Божа, але з іншої сторони, як люди, використовуємо засоби для дезінфекції. Рекомендуємо парафіянам, котрі приходять на богослужіння, дотримуватись дистанції, мати захисні засоби. А також у час епідемії дозволено виявляти пошанування святині, ікон поклоном і утриматись від цілування.
– У Великий піст багато людей приймають причастя. А тому зараз чимало дубенчан хвилює як бути – розкажіть, будь ласка.
– Перше, що ми повинні пам’ятати, що саме причастя – тіло і кров Христова – не є джерелом інфекції та не може бути таким джерелом. Тому що якби це було так, то священники перестали б існувати. Кожного разу священник чи диякон після богослужіння споживає дари після всіх людей. Але духівник – це та ж людина, а тому церква використовує засоби, щоб убезпечити вірних від можливого проникнення вірусу. Священоначалля розробило різноманітні рекомендації, щоб кожен священник на свій розсуд міг застосувати ту чи іншу практику. Це і практика, коли святі дари подаються на руки людині й вона споживає їх самостійно. Так само є рекомендація обробляти ложицю спиртовим розчином після кожного причасника. У деяких храмах відмовилися від запивки, а в решті вона подається в одноразовому посуді. Хочу зауважити, що сьогодні чомусь дуже сильно акцентується увага на Церкві та на тому, що вона може бути джерелом поширення інфекції. Ми так не вважаємо і певною мірою відчуваємо це як певну маніпуляцію зі сторони влади та засобів масової інформації. Живучи в селі чи в місті, людина контактує з великою кількістю людей, тому що має потребу в продуктах, ліках тощо. Вона відвідує місця масового скупчення та акцентувати увагу лише на Церкві буде нечесно і несправедливо. Ми повинні усвідомлювати, що через такі способи диявол намагається відвернути людей від Церкви. Церква є одним із найбезпечніших місць, оскільки тут перебуває Господь, безпосередньо благодать Божа. Крім цього, ми використовуємо технології та в багатьох храмах ведеться відеотрансляція.
– До Пасхи лишається два тижні, людей цікавить як відбуватиметься освячення. Чи маєте Ви якісь настанови, рекомендації з цього приводу?
– 13 квітня буде засідання Священного синоду нашої Церкви, після якого нададуть конкретні рекомендації щодо богослужінь на Великдень. Найголовніше, що ми повинні розуміти, що наша Пасха – Ісус Христос. Аж ніяк не продукти, котрі освячуємо і котрі потім споживаємо. На мою думку, це останнє про що маємо думати в цей час. Ми будемо все робити для того, щоб богослужіння відбувалося. Якраз Воскресіння Христове має допомогти людині подолати той страх, котрий сьогодні навіяний. Христос Воскрес і він дає кожному з нас надію на наше воскресіння, можливість не боятися і відчути по особливому, що Христос перемагає все недобре в нашому житті.
Щодо освячень, я думаю, вони відбуватимуться з дотриманням всіх санітарних норм. У кожному місці є можливість використати територію навколо храмів, дороги, щоб почути богослужіння і зберігати дистанцію. Але остаточне рішення буде прийнято після рішення синоду.

(3970)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.