Як дубенчани представляли Україну на Чемпіонаті в Італії

веслувальники римДубенські веслувальники у складі національної збірної змагались у Римі на Чемпіонаті Європи

Нещодавно у столиці Італії пройшов чемпіонат Європи з веслування на човнах «Дракон», участь у якому взяли й наші місцеві спортсмени. Хоча й відбір до збірної команди України пройшло троє дубенчан – Богдан Кучмей, Віктор Недашковський та Василь Осійчук, але Батьківщину на цих змаганнях серед дорослих представляли лише двоє останніх. Що це за змагання, з якими зусиллями вони давались та що здобули наші спортсмени – кореспондент Інформаційного порталу м. Дубно запитав у керівника дубенського клубу веслувальників «Гетьман» та учасника української збірної на цьому чемпіонаті Віктора Недашковського.
Відбір до збірної
Близько двох місяців тому із 80 осіб обрали лише 20 спортсменів, які у складі збірної України з веслування поїхали на Чемпіонат Європи у Рим. Серед них наші дубенські веслувальники – Віктор Недашковський та Василь Осійчук. На поїздку треба було б витратити близько 500 євро (централізовано із збірною), а тому, будучи «битими» спортсменами вирішили їхати самостійно. Так само самостійно безкоштовно зробили візу (у Києві пропонували за 60 євро)…36 годин в дорозі разом із ветераном веслування Леонідом Камлочуком – і дубенчани дістались у Рим. Відразу ж двохгодинне тренування на каналі, тоді ж півдня у пошуках житла (оскільки попередньо не забронювали), однак
Без пригод не обійшлось
Втома й спека зробили своє. Сон поборов спортсменів на якусь мить, в результаті чого невідомі вкрали рюкзак Василя, в якому знаходились усі кошти, документи (на щастя, крім паспорту), форма збірної України, мобільний телефон та деякий одяг Віктора. На щастя, команда віднеслась із розумінням до цієї ситуації, а тому всі скинулись та допомогли дубенчанину кількома євро на прожиття. Але цьому випадку передував ще один «яскравий» спогад – у Словенії спортсмени ледве не «попали» на 300 євро. Щойно дубенчани в’їхали на територію цієї країни, як їх зразу наздогнала поліція, яка зібрала документи, щоб оштрафувати спортсменів, так як вони не купили картку на оплату автобану. Тільки після того як розповіли, що їдуть на чемпіонат, поліцейський віднісся з розумінням та не оформив протокол.

Відчули себе жебраками
Хоча й неприємністю було те, шо під час самих змагань, аби брати участь у гонках, Василю довелось просити форму у різних членів збірної (запасних). Проте більше не пощастило спортсменам-ветеранам, які після денних змагань поїхали на море та лишились без грошей і документів. Повернувшись до власного автомобіля через деякий час, українці виявили розбите скло та відсутність усіх сумок та речей.
Особливість змагань у Римі
На Чемпіонаті Європи було представлено 17 країн, які змагались у різних категоріях. Протягом 2 днів команди тренувались, а протягом 4 – боролись за кубок. Змагатись за першість було досить важко, так як на це впливали гарячий клімат та особливості водного каналу (завуженість і хвиля), а також висока конкуренція. Якщо традиційно змагаються в одній гонці 6 човнів, то тут – лише 4. Однак, це не виплинуло на українських спортсменів і національна збірна команда з веслування здобула перехідний Кубок націй, підіймаючись біля 20 разів на п’єдестал пошани. Дубенчани ж привезли і золото, і срібло, і бронзу. Так, Віктор Недашковський здобув 3 золотих медалі, 1 срібну та 1 бронзову, Василь Осійчук виборов 3 золотих та 1 бронзову медаль, а Леонід Камлочук – 1 золоту та 1 сріблу.

Повернення додому
Тиждень часу перебували українці в Римі і аби встигнути на відзначення Дня міста спортсменам довелось почергово їхати за рулем, так як Віктор Недашковський мав презентувати спортивний блок, плавання на човнах «Дракон» для міжнародної делегації, і вже вранці 2 серпня були в Дубні. А через два дні дубенчан запросили у столицю, так як міністр молоді та спорту України нагороджував спортсменів. В якості винагороди веслувальникам видали безкоштовну форму збірної (яка лишилась на складах із 2014 року), яка за приблизними підрахунками п. Віктора коштує близько 8 тисяч гривень.
Кубок Лева
Проте більше задоволення отримали наші веслувальники не так від Чемпіонату Європи, як від Всеукраїнських змагань у Львові, з яких спортсмени вирушили відразу у Рим. Як уже писав Інформаційний портал м. Дубно, Кубок Лева отримав дубенський клуб веслувальників «Гетьман». Наші дубенчани вибороли перемогу та забрали Кубок, який планували виграти діючі чемпіони світу, клуб «Отаман».
Розвиток веслування у Дубні
Змагання, що відбулись у Дубні на День міста відбулись для початківців. Вони відбуваються щороку і присвячені Т. Шапошнікову, який заснував веслування на Дубенщині. До цього місцеві спортсмени довго готувались. Офісу в клубу «Гетьман» немає, є лише база, де зберігають інвентар, а тому в цьому плані треба розширятись та працювати. Аби розвивати цей вид спорту на лише в Дубні, а й на Рівненщині засновник клубу п. Віктор залучає до цього виду спорту веслувальників із Рівного, Березного та Млинова. Серед учасників клубу є підприємці, які допомагають розвитку веслування на Дубенщині.
Плани на майбутнє

Цього року дубенські веслувальники планують взяти участь ще у двох змаганнях. У вересні в Ковелі спортсмени конкуруватимуть на корпоративних (не рейтингових) змаганнях. А у Києві по Дніпрі у жовтні проходитиме Кубок України. Для дубенської команди це буде так зване «бойове хрещення», тому що відстань марафону – 12 км і досить холодна вода, не усі діючі спортсмени витримують ці умови.

Політика і допомагає, і шкодить

І секретарю міської ради, і депутату політика для розвитку спорту як допомагає, з одного боку, так і шкодить, з іншого. Якщо раніше веслувальники звертались про допомогу самі, то зараз інші спортсмени просять, звертаються аби допомогли. Хоча зусилля дубенчанина на посаді секретаря міської ради та водночас депутата допомогли п. Віктору придбати лодку. Також секретар відзначає відсутність проблем у фінансуванні, так як відділи у спортшколі фінансуються, інвентар купляють, нагородження фінансують.

Особисті досягнення

За 32 роки життя Віктор Недашковський здобув 35 міжнародних медалей, з яких 3 на міжнародних змаганнях на байдарках та каное, а решту – на човнах «Дракон». Однак спортсмен відзначає, що Чемпіонат Європи у Римі – «це, мабуть, мої останні змагання». Робота п. Віктору частково заважає тренуватись, хоча після робочого дня всі емоції та втому спортсмен і секретар може спрямувати на веслування.

(34)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.