Воїни за покликом серця отримали пам’ятний знак та відзнаки (фото)
День добровольця на Дубенщині: згадали не лише живих, а й загиблих
Вони першими пішли на війну … просто з Майдану…14 березня 2014 року. Вони – добровольці, але за 4 роки їх визнали лише в областях, а не на рівні держави. Лише 17 січня 2017 року Верховна Рада постановила 14 березня відзначати День українського добровольця. Свято – нове в українському календарі, але важливе для захисників, що пішли захищати кордони України за покликом серця.
Вшанування подвигу добровольців у Дубні 15 березня розпочалось із урочистого відкриття меморіальної дошки на фасаді Дубенського військового комісаріату. Капелани Української православної церкви Київського патріархату протоієрей Василь Лозинський та священик Тарас Гордійчук освятили пам’ятну таблицю. Після чого військові, представники влади поклали квіти. Ініціював та профінансував встановлення меморіальної дошки дубенським добровольцям народний депутат Олександр Дехтярчук.
У добровольців такий пам’ятний знак викликав сльози.
«Пам’ятна дошка в мене навертає сльози. Приємно, що міська влада нас не забуває, не те, що в Києві. Я пішов на війну добровольцем в січні 2015 року. Що можна розказати про війну? Всі й так все знають – нічого доброго там немає. У мене не було вибору, вік не молодий, але дивитись по телевізору, коли гинуть молоді хлопці – було неправильно. Тоді й прийняв таке рішення» – скромно розповідає 49-річний (за місяць 50-річний) Іван Жуков. Рідні добровольця негативно віднеслись до такої ідеї, але це не зупинило чоловіка. І уже 2,5 роки «Жук» захищає Батьківщину на Сході.
Він і залучив до війни добробата Олега Латова. Останній на відзначення Дня добровольця прийшов не сам, а з племінником, аби зацікавити підростаюче покоління. Кордони України захищає з 2016 року,але до цього часу – добровольцем. В народі захисника з позивним «Лат» називають ще Ляшком. Адже, як каже пан Олег, на кожній позиції, де він був є вила та й вигуками своїми він дуже схожий на політика. Попри молодий вік, з лівого боку на грудях у чоловіка уже видніється нагорода.
«Це медаль «За мужність і самовідданість». В свій час, коли було більш-менш перемир’я, ми зайняли позицію. Я проявив ініціативу, сказав комбату, що треба зайняти ті 100 м. в сірій зоні. А як – поставити прапор і захищати. Комбат «Тихий» дав добро і ми з побратимом, який родом з Російської Федерації, пішли і поставили свій прапор, забрали свої 100 м.» – каже так спокійно і легко захисник, ніби й мовить не про «сіру зону», не про лінію розмежування сторін війни.
Продовжились урочистості з нагоди Дня добровольця у Будинку дітей та молоді. Мистецький захід «Хто, якщо не ми…» розпочався з виконання гімну юного дубенчанина Владислава Корженевського та присутніх у залі військовослужбовців, добровольців, керівництва міста, волонтерів, підприємців, священиків, громадськості та молоді. Благословення та слова подяки висловили благочинний міського благочиння УПЦ КП прот. Василь Лозинський, благочинний Рівненського міського благочиння, капелан добровольчого підрозділу ОТГ «Волинь» прот. Леонід Поліщук та настоятель храму Вознесіння Господнього УГКЦ, керівник
благодійного фонду «Карітас-Дубно» о. Роман Бобесюк.
Після звернень та привітань командира ОТГ «Волинь» УДА Володимира Андрушечка (комбат «Тихий»), керівника ОТГ «Волинь» Дубенщини Валентини Сіньковської та капелана о. Леоніда воїни-добровольці отримали посвідчення учасника бойових дій. До слова, захід вразив командира батальйону, про що він сам розповів, мовляв не очікував, а їхав просто віддати посвідчення. Власний вірш про безстрашних героїв, які ризикують життям, але яких не визнають продекламував Іван Жуков.
Також священики УПЦ КП нагородили Валентину Сіньковську Орденом святого Миколая. Подяками ОТГ «Волинь» УДА відзначили волонтерів та членів військового підрозділу.
Керівник військового комісаріату Анатолій Кононов та заступник комісара Віктор Філімоненко демобілізованим дубенчанам вручили відзнаку начальника Генштабу – нагрудний знак «Учасник АТО».
Цього ж дня згадали усіх мешканців Дубенщини, які захищали Україну та віддали найдорожче – своє життя. Особливу увагу на заході також приділили важкопораненим у зоні бойових дій Роману Кубишкіну та Артему Яблонському. Присутнім презентували слайди та розповіді про захисників, а більше про сина, про переживання та подяки розповіла матір Артема Інна Яцина. Останній проходить лікування та реабілітацію у Львівському військовому шпиталі і, за словами мами, хоче нормальної їжі. А тому просто на сцені близькій людині воїна вручили корзину з продуктами.
Подяки Дубенської міської ради вручили благодійникам, що надали допомогу бійцям під час останньої поїздки делегації на Схід.
Мистецький захід супроводжувався виступами юних дубенчан, солістів та творчих колективів.
Переглянути більше світлин з Дня Добровольця у Дубні можна тут.
(216)
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
1 Response
[…] Рік тому, в День добровольця, журналістам захисник зізнався: «У мене не було вибору, вік не молодий, але дивитись по […]