В області повідомили про стан питної води в громадах

У громаді на Дубенщині колодязна вода має значний відсоток забруднення
«Без води не туди, ні сюди» – говорить народна мудрість і експерти з громадського здоров’я повністю погоджуються з даним твердженням!
Проте інколи вода, яку ми споживаємо, може бути небезпечною. Адже, у воді можуть жити різноманітні види бактерій, які не впливають на смакові властивості, але за певних умов можуть призвести до виникнення інфекційних хвороб (сальмонельоз, дизентерія, ешерихіоз, холера) і навіть спалахів епідемій.
Індикатором бактеріального забруднення води є кишкова паличка, через її високу стійкість в зовнішньому середовищі, в порівнянні з іншими мікроорганізмами.
Найгірші показники невідповідності води централізованого водопостачання виявилися в Рівненському районі – 13,36%, та на територіях Зарічненщини – 18,07 й Рокитнівщини – 15,30%.
Найкраща вода в Костопільській, Березнівській та Дубровицькій територіальних громадах (3,22%, 2,34% та 1,55% відповідно).
Якість питної води нецентралізованого водопостачання більш погана (2020 р. -26,03%; 2021 р.- 24,26%; 2022 р.- 26,53%). Найгірша колодязна вода у Сарненській-75%, Володимирецькій – 69,23% та Гощанській – 60% територіальних громадах. Найменший відсоток невідповідностей в Радивилівській та Корецькій територіальних громадах (13,04% та 18,18% відповідно).
Як уберегти себе від негативних наслідків через вживання неякісної води:
✔для приготування їжі, використовувати перевірену воду;
✔не вживати воду з технічних водопроводів;
✔пити кип’ячену або бутильовану воду;
✔овочі та фрукти мити кип’яченою водою;
✔не вживати воду з невідомих джерел, під час заміських прогулянок чи поїздок.
Наостанок, можна сказати, що єдиним способом оцінки епідемічної безпечності питної води є регулярне проведення мікробіологічних досліджень  на перевірку якості акредитованою лабораторією. Адже, наявність навіть великої кількості мікробів може не змінювати її органолептичні властивості!

(186)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.