В області перевірятимуть усі рішення ВЛК

На Рівненщині видали понад 4 тисячі довідок про непридатність до військової служби
На Рівненщині з початку повномасштабного вторгнення видали понад 4 тисячі довідок про непридатність до військової служби. Це одна з найменших кількостей в Україні. Проте на вимогу РНБО усі такі рішення ВЛК будуть перевірені.
Про це йшлося на брифінгу за участю першого заступника голови Рівненської ОДА Сергія Подоліна.
Нагадаємо, 12 вересня Президент України Володимир Зеленський увів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України про військово-лікарську експертизу у ЗСУ.
«На сьогодні створюються робочі групи, які будуть займатись перевірками обґрунтованості рішень ВЛК щодо визнання непридатності до військової служби. Крім цього, обласна військова адміністрація організувала нараду за участю представників правоохоронних органів області, ТЦК, голів комісій і керівництва закладів охорони здоров’я. Ми працюємо на випередження, координуємо роботу усіх причетних до процесу і попереджуємо про високу відповідальність», – зауважив Сергій Подолін.
Віднедавна кожне рішення районних ВЛК перевіряють ще 2 колективних органи.  Спочатку це робить комісія при обласному військкоматі. Потім документи на підтвердження направляють 16-й регіональній комісії у місто Львів.
Також перший заступник голови ОДА повідомив про терміни проходження ВЛК.
А саме:

  • проведення медогляду щодо придатності до військової служби – не більше, ніж 4 робочі дні;
  • проведення лабораторних досліджень – протягом 3 днів;
  • проведення інструментальних досліджень (КТ, МОТ, УЗД тощо) – протягом 3 робочих днів.

«Ми залучили цивільні медзаклади до роботи комісій. Це пришвидшило процес їх проходження, а також зменшило черги для військовослужбовців. На Рівненщині ВЛК вже працюють на базі 19 цивільних медзакладів. Для всіх військовозобов’язаних, які проходять такі комісії, послуги безоплатні», – повідомив спікер.
Для додаткової інформації щодо проходження ВЛК необхідно звертатися до територіального центру комплектування за місцем проживання.
Також функціонує гаряча лінія Міноборони: 0-800-500-442

(875)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.