В області формують електронний перелік історичних пам’яток

У Рівненській ОДА обговорили важливість охорони культурної спадщини
У Рівненській ОДА відбулась координаційна рада з питань охорони культурної спадщини. На засіданні обговорили питання щодо розгляду проекту про «Запобігання руйнуванню та знищенню культурної спадщини»
«Рівненщина володіє величезною і різноманітною культурною спадщиною, тому тема охорони цих пам’яток є для нас дуже вагомою. Важливо, що до координаційної ради залучено багато експертів та представників громадськості, аби розглянути та почути думку кожного про проекту «Запобігання руйнуванню та знищенню культурної спадщини», – наголосив заступник голови Рівненської ОДА Сергій Гемберг.
До обговорення проекту залучили реставраторів, педагогів, істориків, науковців скульпторів та фахівців у галузі культури і туризму.
«Хаотична забудова, великі рекламні щити, відсутність охорони на культурних об’єктах – це неприпустимі речі, які у скорому часі будуть впорядковані. Наразі ми складаємо електронний перелік усіх історичних пам’яток, які містяться у кожній територіальній громаді, а це майже 3000. Це дасть можливість чітко розуміти, яким об’єктам потрібно приділити увагу», – зазначає начальниця обласного управління культури і туризму Любов Романюк.
Відповідно до проекту, планується посилити відповідальність за руйнування історичних пам’яток, підвищити рівень штрафів та впорядкувати процес електронних даних об’єктів.
Окрім цього координаційна рада домовилась залучати до обговорень та навчальних семінарів культурних менеджерів із територіальних громад Рівненщини. Усе для того, аби перевести обговорення з теоретичної площини – в практичну.
За матеріалами: Рівненська ОДА

(51)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.