У Замку вшанували пам’ять видатної українки    

Присутні переглянули радіофільм про нелегкий життєвий шлях жінки, що змінювала історію
У Дубенському історико-культурному заповіднику вшановували пам’ять видатної українки 30 жовтня. Для уродженки Рівненщини Анни Валентинович, жінки, що стала символом свободи та демократії в Польщі, провідної діячки польської «Солідарності», яка була серед загиблих у польському президентському літаку в Смоленську 10 квітня 2010 року влаштували захід.
Ганна Любчик (в дівоцтві) народилася 13 серпня 1929 року в селі Сінне (нині Садове) сучасного Гощанського району Рівненської області. Дослідники-краєзнавці припускають, що її родовід може сягати знаменитого козацького ватажка Северина Наливайка. А ще, як вважають фахівці, Анна Валентинович змінювала історію сучасної Польщі.

У заході взяли участь міський голова Василь Антонюк, заступник міського голови Василь Скринчук, директор Державного історико-культурного заповідника м. Дубно Леонід Кічатий, історики, краєзнавці, музейники, науковці, представники студентської молоді міста.
Захід відкрила начальник відділу з питань внутрішньої політики, зв’язків з громадськими організаціями та ЗМІ Дубенської міської ради Ерна Шевчук, яка нагадала присутнім про те, що саме в цьому році виповнюється 90 років з дня народження Анни Валентинович.
До слова запросили кошового отамана Українського вільного козацтва імені Северина Наливайка Володимира Мусія, журналістку Радіо Свобода Валентину Романюк, яка дослідила життя та діяльності Анни Валентинович, керівника ГО «Культурно-просвітницький центр ім. Т. О. Сосновського» Ярослава Ковальчука, власницю Арт-ательє Георгія Косміаді у м. Рівне Надію Косміаді, старшого наукового співробітника відділу нової та новітньої історії Рівненського обласного краєзнавчого музею Валентина Данілічева.

З великим зацікавленням присутні переглянули радіофільм про нелегкий життєвий шлях Анни Валентинович «Донька України – мати Солідарності» авторства журналістки Валентини Романюк.
Світлу пам’ять великої доньки українського і польського народів вшанували хвилиною мовчання.
Захід організовано відділом з питань внутрішньої політики, зв’язків з громадськими організаціями та ЗМІ Дубенської міської ради спільно з громадською організацією «Клуб інтелектуальних жінок Дубенщини «Волинська азалія».

(42)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.