У бібліотеці презентували книгу про Ігоря Лозовʼюка (фото)

Книгу про відомого етнографа, краєзнавця, поліглота, дисидента Ігоря Лозовʼюка написав Микола Пшеничний
12 січня у читальному залі Дубенської центральної районної бібліотеки відбулася презентація повісті-есе Миколи Пшеничного до 100-річчя від дня народження Ігоря Лозовʼюка «Для Дубна, для Волині, для України або Канва до вишиваного портрета Ігора Лозовʼюка».

Випускник Дубенської гімназії , він був прекрасним краєзнавцем, етнографом, публіцистом, бібліографом, орнаменталістом, бібліофілом, філателістом, нумізматом, фотографом, фольклористом, поліглотом, філокартистом, художником, педагогом, ветераном Другої світової війни, дисидентом, сталінським політв’язнем, лауреатом просвітянської премії імені Грицька Чубая. Міг стати видатним вченим або релігійним діячем, проте безбожна комуністична система поламала – понівечила його долю. Пан Микола розповів про те, як виникла ідея написання книги, які почуття переповнювали автора в очікуванні виходу твору.

На захід завітали письменники Дубенщини Любов Пшенична, Микола Тимчак, вчитель історії ЗОШ №1 Оксана Гриць, завідувач відділом історії Дубенського державного історико-культурного заповідника Юрій Пшеничний, краєзнавець Тамара Дмитренко, а також Теодор Матвіїв, Анатолій Пожарський, архітектор і просвітянин Олег Супрун, представники ЗМІ та багато інших гостей, які не могли залишитись осторонь великого імені Ігоря Дмитровича Лозовʼюка .У місті Дубні є вулиця імені Ігоря Лозовʼюка. На фасаді його рідної загальноосвітньої школи №1 встановлена меморіальна дошка. У державному історико-культурному заповіднику Дубна є його іменний фонд, який налічує кілька тисяч одиниць зберігання. Його зоря не погасла, вона ще довго світитиме над Україною…

(27)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Вас також можуть зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.