Тренінг по наданню допомоги постраждалим від торгівлі людьми

тренінгУ Дубні на семінарі-тренінгу освоювали навики надання ефективної допомоги постраждалим від торгівлі людьми

27 серпня 2015 року у м. Дубно відбувся семінар- тренінг «Протидія торгівлі людьми, ідентифікація постраждалих та робота з ними». Захід відбувся в рамках спільного проекту координатора проектів ОБСЄ та Міністерства соціальної політики України «Поширення національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми, в Україні». Проект буде реалізовуватися в нашій державі до 2019 року.

Практичне значення проекту полягає в тому, аби надавати реальну та ефективну допомогу особам, що постраждали від торгівлі людьми. Відтак, вона має бути гарантованою, вчасною та якісною.

Мета тренінгу полягала в тому, аби підсилити спроможність регіональної міжвідомчої групи суб’єктів національного механізму взаємодії щодо ефективного впровадження нового законодавства України у сфері протидії торгівлі людьми у Дубенському районі Рівненщини. Не менш важливим аспектом тренінгу було проведення профілактичної роботи серед тих, хто може стати потенційною жертвою. Окрім цього, проведений семінар дасть можливість підготувати в області тренерів, які проводитимуть навчання для фахівців у районах і містах області.

За словами першого заступника голови Дубенської районної державної адміністрації Іщука Володимира Сергійовича, голови районної координаційної ради, місцева адміністрація відкрита до інноваційного навчання та посилення спроможності у сфері захисту прав громадян. Багато людей, що постраждали від цього злочину, не звертаються за допомогою, а дехто взагалі не знає, кому і яким чином можна повідомити про факти порушення їхніх прав. Варто знати, що всі, хто опинився в ситуації торгівлі людьми, мають право на отримання одноразової матеріальної допомоги, гарантований юридичний супровід та низку безоплатних соціальних послуг.

Як повідомила координатор проекту у Рівненській області, голова громадської організації «Центр підтримки громадських ініціатив «Чайка» Лариса Гунько, наша область стала однією з 11 в Україні, відібраних для реалізації проекту. Аналогічні тренінги відбудуться в кожному районі та місті обласного підпорядкування Рівненщини. Вона запевнила присутніх, що її тренерська та експертна команда докладе всі можливі зусилля, використає власний досвід роботи та кращі практики у сфері протидії торгівлі людьми задля дотримання прав та надання ефективної допомоги громадянам, що постраждали від торгівлі людьми.

В роботі семінару-тренінгу прийняли участь 15 ключових спеціалістів району: представники управління соціального захисту населення Дубенської РДА, відділу освіти, сектору молоді та спорту, районного центру для сім’ї, дітей та молоді, служби у справах дітей, закладів охорони здоров’я, районного центру зайнятості, міграційної служби, правоохоронних органів та інших партнерських структур.

Для отримання додаткової інформації громадяни можуть звертатися до відповідального структурного підрозділу – управління соціального захисту населення Дубенської РДА (контактна особа – головний спеціаліст управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації, секретар координаційної ради Левченко Юлія Олексіївна).

Для довідки: Одноразова матеріальна допомога на рівні прожиткового мінімуму для відповідної категорії осіб (діти молодші 6-ти років, діти від 6-ти до 18-ти років, працездатні особи, особи з особливими потребами) виплачується особам, які отримали офіційний статус постраждалих від торгівлі людьми. У 2014 р. повнолітні постраждалі особи отримували таку допомогу у розмірі близько 1000 грн. Місцеві органи влади також надавали нефінансову допомогу постраждалим особам, зокрема медичну, юридичну, психологічну, освітню, а також притулок.

Моніторинг ситуації показує, що Україна починає стикатися зі значним зростанням обсягів торгівлі людьми внаслідок масового переміщення осіб з Автономної Республіки Крим та Донбаського регіону в межах України та до Російської Федерації. Переміщені особи ставатимуть дедалі вразливішими із наближенням осені (зокрема, через підвищення цін на енергоносії та продукти харчування). Ситуація на Донбасі також викликає серйозне занепокоєння: місцеві джерела інформують про виникнення каналів торгівлі жінками з зони конфлікту для сексуальної експлуатації та викрадення жінок та дівчат. У пресі й соціальних мережах повідомлялося про примусове вербування чоловіків та хлопців до незаконних збройних формувань та для трудової експлуатації, проте на разі цю інформацію важко підтвердити. За даними правоохоронних органів, міжнародні злочинні угрупування поновили канали вербування та переміщення осіб з України для незаконної трансплантації органів та тканин людини; теперішня економічна ситуація в країні створює високий рівень пропозиції на цьому незаконному ринку. Національна гаряча лінія з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів (0 800 505 501 або 527 для мобільних телефонів) повідомила про нові канали, що їх використовують посередники для організації незаконного переміщення осіб з України до країн ЄС через Польщу, використовуючи національні візи.

За матеріалами: Дубенська РДА

(22)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.