То де ж правда?

У Дубенській міській раді не погоджуються з позовом прокуратури
У вівторок, 11 травня, пресслужба прокуратури повідомила, що пред’явила позов до суду, щоб повернути частину торгівельно-житлової будівлі в Дубні. А ще вимагає розірвати договір із підприємством, що орендує будинок. У Дубенської міській раді не погоджуються, називаючи факти на свою користь. Оскільки договір оренди нерухомості укладений Управлінням економіки і власності міськради, то деталі справи розповіла начальниця Мирослава Піддубник. Посадовиця заперечила те, що приміщення на Свободи, 14 належить до об’єктів спільної власності територіальних громад області, бо на руках має право власності на будівлю. Відповідно до документа, з 2007 року будівля належить Дубенській міській раді. А балансоутримувачем є Державний історико-культурний заповідник м. Дубно.
«Розпочну з того, що нами був наданий запит у Міністерство культури щодо наявних у них об’єктів нерухомості віднесених до реєстрів пам’яток національного чи місцевого значення, які знаходяться на території Рівненської області. Ми зробили це з метою дотримання порядку щодо передачі майна в оренду. Міністерство відповіло, що розглянуло лист Дубенської міської ради та на сьогодні у Дубні до державного реєстру нерухомих пам’яток України занесено Городище літописного міста, як пам’ятка археології національного значення. Я особисто відкривала ці реєстри на сайті – наших об’єктів там немає, – зазначає Мирослава Піддубник. – Щодо приміщення на вул. Свободи, 14, то воно потребує великих вкладень. Через те, що в нас немає таких коштів, вирішили скористатись досвідом Львова. У 2019 році розмістили оголошення (на фото) про здачу в оренду майна. Бажання його взяти виявили в ТОВ «Дубно Вест Груп». Додам, що це приміщення, відповідно до постанови Кабміну, без права приватизації. Тобто ні купити, ні продати його не можна. Оскільки заявник був тільки один, то відповідно до положення про наше управління, яке розробили у 2006 році, ми мали право підписати договір. У документі прописали, що орендодавці не зможуть його використовувати поки не проведуть капітального ремонту. До того ж у 2013 році (я ще не працювала на цій посаді) був укладений договір оренди на 10 років із ТОВ «Меркур-Україна» (магазин «Лана» – прим. ред.)».

У 2010, 2015 та 2019 роках будинок визнавали аварійним. Попри це, перший поверх орендували підприємці, а на 2 поверсі, за словами начальниці управління, без документів знаходились штаби політичних партій. Мало того, коли робили оцінку перед здачею в оренду, експерт там провалився, внаслідок чого лікувався. Технічний звіт, який замовляло ТОВ «Дубно Вест Груп», підтверджує аварійність будівлі та на 3 аркушах вміщує рекомендації, що варто зробити в приміщенні.
Також Мирослава Піддубник зауважує, що прокуратуру повідомляли, що договори оренди укладені з двома підприємствами, але правоохоронці подали позов щодо одного товариства – Дубно Вест Груп. А ще про передачу приміщення в прокуратурі знали раніше, бо щомісяця управління економіки і власності подає їм інформацію про надане майно в оренду, однак попередні роки ніхто претензій у суді не мав.

(654)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.