Старовинна книга крізь роки вселяє віру (фото)

У домашній бібліотеці релігійна книга, якій майже 125 років
У руках маленька, стара, ніби нічим непримітна книга. Якщо придивитись, то на обкладинці проглядається хрест і тільки вдивившись – напис «Молитвословь». Таке раритетне видання 1896 року зберігає в домашній бібліотеці пані Надія С. Книга видана в Києві, в типографії Києво-Печерської лаври.

Її давність видно неозброєним оком – витерта обкладинка, деякі сторінки вже не тримаються разом. Однак також помітно, що хтось ретельно дбав про неї. Аркуші підклеєні, помітні позначки, від руки написані деякі номери сторінок – саме таку книгу понад 10 років тому п. Надії передала її старенька односельчанка. Жінка дуже сильно вірила в Бога, їздила по різних храмах та монастирях, займалась паломництвом. А молитовник віддала на знак вдячності за добрі справи, ніби знаючи, що Бог забере її до себе у світлий день. Через деякий час так і сталось, а унікальна книга лишилась у бібліотеці пані Надії.

«Кажуть людина без віри – ніщо. От і в моєму житті відбулось диво – інакше це не назвеш. Життя триває, залишаючи по собі щоденні клопоти. Але, мабуть, у кожного є випадки, коли щира молитва допомагає подолати ті чи інші життєві труднощі. Мудрі люди кажуть, що якщо людина добра і щира, то їй до рук потрапляють «намолені» книжки від людей, які залишають світлу пам’ять по собі. Я людина віруюча і вірю в силу молитви. І не раз читаючи молитовника – відчуваю полегшення на душі. Можливо знайдуться скептики, котрі посміхнуться і скажуть, що це перебільшення. Пригадую, як мене зачепили події на Майдані під час Революції Гідності, як проливалась кров безневинно убієнних – я спочатку не знала чим допомогти, а тому читала молитовника. У ньому знайшла розраду, а тоді й рішення в голові з’явились, почала волонтерити», – ділиться п. Надія.
Та зізнається, що у всіх складних життєвих ситуаціях читає книгу, хоч і не дуже розуміє мову, але завжди молитва допомагає.

Якщо ж Ви маєте цікаві, незвичайні речі, предмети, особливі історії та бажаєте розповісти про них людям – пишіть нам у соцмережах, [email protected] або телефонуйте 0502895997, 0932895997.

(164)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.