Сьогодні річниця операції «Вісла»

У Польщі друкують історичні книги українською мовою
Саме в цей день, 28 квітня 1947 року, 73 роки тому офіційно розпочалася сумнозвісна операція «Вісла» – примусова депортація українців із етнічних територій Лемківщини, Холмщини, Надсяння та Підляшшя на території у західній та північній частині польської держави. В результаті цієї операції переміщено було понад 140,5 тисяч українців із місць їхнього проживання.
28 квітня 2017 року, у 70-у річницю з часу проведення польською владою акції «Вісла», було оголошено Днем пам’яті, який відзначався в Україні на державному рівні.
Нині ця важка та трагічна для кількох поколінь українців тема вносить напруження в українсько-польські відносини. Але поряд з тим, операція «Вісла» є хоч і складною, але спільною історією двох народів. Історичну справедливість зараз важко шукати, але досліджувати цю тему, однозначно, варто. На даний час наукові співробітники Державного історико-культурного заповідника м. Дубно мають напрацювання та дослідження цієї тематики. Неодноразово ця сторінка історії піднімалася на наукових конференціях, які проходили в стінах Дубенського замку та були присвячені українсько-польським відносинам.

Цікаво й те, що дослідженням теми операції «Вісла» серйозно займаються й самі поляки та, навіть, друкують у Польщі книги історичної тематики УКРАЇНСЬКОЮ мовою – https://ksiegarnia.karta.org.pl/produkt/polsza-ukraina. Таку діяльність здійснює польська неурядова організація «Фонд KARTA Center» – https://karta.org.pl/
Дана організація збирає, відкриває та захищає історію, бачену з точки зору особистості та працює над тим, щоб минуле стало джерелом розуміння, підтримувало примирення та будувало громадянську спільноту.
Державний історико-культурний заповідник м. Дубно сподівається на налагодження партнерських відносин між організаціями та співпрацю в дослідженні об’єктивної історії спільного минулого.

(94)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.