Скільки зароблятимуть міські посадовці та яким запланували бюджет

24 сесія Дубенської міськради: запити та звернення, програми, бюджет, зарплата місцевих посадовців
Депутатські запити та звернення
Одна з найдовших та «найгарячіших» сесій 2016 року Дубенської міської ради відбулася у п’ятницю, 23 грудня. У порядку денному було близько 130 питань. Та розпочалася вона не із депутатських запитів та звернень, а із привітання учнів Дубенської ЗОШ №1. Школярі колядували та віншували присутніх, зокрема й обранців, із новорічно-різдвяними святами, за що отримали гроші та солодкі подарунки.

Тоді ж секретар міської ради Віктор Недашковський озвучив депутатські запити та звернення. Депутат Павло Березовський просив передбачити кошти на встановлення двох нових дитячих майданчиків, оскільки до нього звернулись жителі центральних вулиць. Люди просять аби їх встановили у дворах між житловими будинками Стара, 12, Галицького,3 і Галицького, 5, а також Галицького, 18 та Галицького, 20. Інший запит цього обранця стосувався збереження та ремонту синагоги. Микола Стрільчук сфокусував увагу колег на нездачі в експлуатацію Центру дозвілля. Депутат пропонував запросити на сесію та заслухати звіт керівників ПП «Вестінвестбуд» та «ІБК Дедал», а також пояснення причин чому не завершили об’єкт. Їхній колега Валерій Потапчук запропонував створити муніципальний природничий музей в мисливському маєтку Шувалової на вул. Грушевського. Звернення Андрія Пащука було спрямоване на встановлення дитячого майданчика у районі «М’ясокомбінату» поблизу АЗС «Укрнафта», через що у залі залунав сміх, адже це не найкраще місце для його встановлення та існують певні правила. Міський обранець Олександр Пастух просив усунути неприємний запах фекалій на Садовій. Микола Стрільчук знову нагадав депутатам щодо роботи комісії, яка мала вивчити фінансовий стан КП «Дубнорембуд», а також подав усний запит по факту виконання депутатських запитів, звернень, заяв. Міський обранець та водночас головний лікар Віталій Табачук попросив колег фінансової допомоги для Дубенської райлікарні (йшлося про суму у 2 мільйони гривень). Але отримав відмову, так як медзаклад перереєстровують у район.
Не встигли депутати проголосувати за звернення та запити, як до них звернулася голова громадської ради при Дубенській міськраді Любов Зінченко. Вона попросила при нарахуванні зарплати заступнику міського голови Руслану Мосійчуку врахувати той факт, що він кілька разів не з’являвся на засідання цієї ради. А запрошували Руслана Андрійовича через те, що члени громадської ради хотіли ознайомитись з актом перевірки комісією придбання інструментів за завищеними цінами КП «Зелене господарство» під керівництвом Надії Цибочкіної. До слова, комісія таких фактів не знайшла. За словами голови громадської ради, їхні запрошення також ігнорували Вадим Нетреба (начальник управління освіти, сім’ї, молоді та спорту), Ілля Онисько (керівник управління житлово-комунального господарства), Вікторія Черняга (начальник відділу з питань благоустрою та озеленення), представники КП «Дубнокомуненергія».
«Посадовці ігнорують та зневажають громадськість міста», – додала на завершення п. Зінченко.

 «Замок» проти «Козацької варти»
Як уже писав Інформаційний портал м. Дубно, цього дня вирішували долю приміщення для формування з охорони громадського порядку «Козацька варта». «Козакам» мали передати частину нежитлового приміщення будівлі друкарні, що на вул. Лисенка, 21. Проте, з цим не погоджуються працівники друкарні та редакції газети «Замок», що були присутні на засіданні. А тому «озброївшись» плакатами та нормами законодавства, редактор газети закликав депутатів діяти в межах правового поля та не передавати приміщення допоки триває процес роздержавлення видання. В іншому випадку працівники будуть подавати позов до суду. Депутат Леонід Дудко вважає, що «Козацька варта» заслуговує на краще приміщення, а його колега Олександр Ковальчук, який цієї сесії «був в ударі» пропонував надати для потреб формування Синагогу. Зрештою Миколі Морозу вдалось «достукатись» до обранців і лише 15 із них проголосували «за» передачу приміщення, 11 – утрималось та 2 «проти», а тому рішення не прийняте.

Програми
Як і на більшості чергових сесій, так і на цій не обійшлося без прийняття програм, внесення змін та доповнень до них, їхнього виконання. Але найбільше, мабуть, часу депутати витратили на обговорення програми надання фінансової підтримки громадській організації «Футбольний клуб «Імпульс» у 2016 році. Аби справедливо розглянути це питання міські обранці вирішили запросити представників організації та перенести його на наступні засідання. На Програму висвітлення діяльності міської ради в засобах масової інформації на 2016-2020 роки запланували майже 200 тисяч гривень. Погодили депутати й список присяжних з 15 осіб, до якого увійшли діючі та колишні депутати, підприємці, керівники підприємств, колишній кандидат на посаду міського голови, художник, викладач та інші.
Матеріальна допомога
Коли дійшли до питання «Про виділення коштів на надання матеріальної допомоги» з’ясувалось, що багато дубенчан просять допомоги, але коштів не вистачає. А тому деякі онкохворі отримають в межах 3 тисяч гривень, а 16-річній Катерині Юзвяк, якій на операцію потрібно 230 тисяч євро, спрямують 100 тисяч гривень.
Кошти та бюджет
Також депутати затвердили бюджет міста на 2017 рік та внесли необхідні зміни до бюджету на 2016 рік. Заплановано, що доходи міста в наступному році будуть становити більше 167 мільйонів гривень. Хоча й сперечались міські обранці щодо видатків, зокрема на спорт та харчування учнів у школах. Адже на минулій сесії 600 тисяч, передбачених на харчування школярів, забрали, а цієї – знову 300 тисяч спрямували на булочку та сік «першачкам».
Зарплати місцевих посадовців
Першому кому визначились із розміром заробітної плати був міський голова. В наступному році Василю Антонюку нараховуватимуть в місяць трохи більше 18 300, але «чистими» він отримуватиме близько 15 тисяч гривень. Незгодні були з таким рішенням лише троє депутатів – Леонід Дудко, Юрій Мельник та Микола Стрільчук. Чому так проголосували – двоє із обранців пояснили. Микола Стрільчук вважає, що за надбавки та премії треба голосувати після звітування чиновників, а Юрій Мельник не розуміє чому посадовці мають скільки отримувати, коли медпрацівники, у яких теж важка та складна робота, заробляють в рази менше. Абсолютно протилежну думку має їхній колега Олександр Ковальчук, який переконаний, що такий розмір зарплати «…це єрунда».
За роботу секретарю міської ради Віктору Недашковському платитимуть близько 9 тисяч гривень, але «на руки» він отримає 7 тисяч гривень. Заступник міського голови Руслан Мосійчук без відрахувань зароблятиме майже 11 тисяч, а Ольга Ляшенко – трохи менше, 10640 гривень. Все ніяк не могли визначитись депутати із відсотком преміювання заступнику Василю Скринчуку. Ніби на аукціоні, кожен бажаючий пропонував суму більшу від попередньої. А тому голосувати довелось за пропозиції в порядку надходження. Хоча остаточно прийняли рішення про преміювання заступника, що відповідає за гуманітарну сферу, у розмірі 50% середньомісячної заробітної плати. На 40% більше, тобто  90% преміюватимуть керуючу справами, секретаря виконкому міської ради Олену Олійник. Але добре заробляють в міській раді не лише «верхи». Як з’ясувалось, не ображені і звичайні працівники, зокрема начальникам відділів та управлінь органу самоврядування нараховують майже 8 тисяч гривень, а спеціалістам – 6300 гривень.
Не нам судити багато чи мало отримують у Дубенській міській раді, але як для нашого невеликого міста – суми досить непогані. Варто лише працювати на них, щоб дубенчани могли бачити результат. Кожен в Україні має право та заслуговує на достойну оплату своєї праці.

(14)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.