Скільки хворих із COVID-19 народжували в Дубні

Знищення медицини? Через скорочення посад більше роботи за меншу зарплату
Дубенський пологовий будинок та пологове відділення в Сарненській центральній районній лікарні в області визначили як лікувальні заклади, що приймають хворих жінок на коронавірус. Нині в Дубенському пологовому є хвора породілля. А як тоді зі здоровими жінками? Адже коли вперше в місто привезли хвору здолбунівчанку, то дубенчанкам довелось народжувати деінде. Скільком вагітним із COVID-19 надали допомогу дубенські медики? Ці питання ми поставили керівнику медзакладу Ростиславу Андрощуку.
– У нас відкрите обсерваційне відділення, куди госпіталізуються жінки з підозрою і хворі на COVID-19. Воно має окремий вхід. Жінки без ознак інфікування теж через окремий вхід йдуть у чисте відділення. Їхні шляхи не перетинаються. Крім того, медики, що надають допомогу фізіологічним жінкам та ті, що працюють із хворим на коронавірус – різні.
– Тобто фактично Ви розділяєте працівників?
– Так. А ще кожних 5 днів перевіряємо всіх працівників, які контактували з хворими жінками на COVID-19. Ми відправляємо зразки на ПЛР-тести. На сьогодні в нас немає хворих серед медиків на коронавірус. Тобто карантинних вимог ми дотримуємось і загрози здоровим жінкам наш заклад не несе, найбезпечніший заклад в області.
Як обслуговуєте фізіологічних породіль та жінок із коронавірусом?
– Жінки в нас розділені. Всі породіллі, незалежно від того чи вони фізіологічні, чи хворі, знаходяться по одній у палаті. І намагаємось здорових якнайшвидше виписувати додому, щоб вони мали мінімальні контакти, на другий день – після пологів, третій – після кесарського розтину, якщо немає ніяких ускладнень.
Якщо жінка, не дай Бог, інфікована, то вона знаходиться в одному приміщенні. Взагалі з палати не виходить від моменту поступлення до виписки, не йде в родзал. Там є всі умови для проживання, є окремий санвузол, там надають допомогу, приймають пологи, харчують. Після пологів дитину забирають в інший бокс, щоб вона не інфікувалась, де за нею доглядають. Після виписки палата дезінфікується. Якщо в нас є COVID-хвора – фізіологічні жінки приймаються паралельно.
– Скільки хворих жінок на коронавірус знаходилось у нашому пологовому?
– Це четверта. Крім того, з інших закладів спрямували 16 жінок, які мали симптоми, тобто їх підозрювали, а тому й перевіряли. Медики в скафандрах працювали з ними.
– А як у Вас зі засобами захисту?
– Забезпечені. Держава централізовано виділила нам 1000 масок і 1000 рукавиць. Все інше – закупили з місцевого бюджету. Ще допомога волонтерів.
– Як тоді щодо обіцяного преміювання в 300%?
Питання вирішується. В березні ми не надавали допомоги COVID-хворим, тільки у квітні та травні. У зв’язку з тим, що наш заклад визначили як такий, що надає допомогу хворим на коронавірус у нас впала загальна кількість пологів. Нагадаю, що при виявленні першого випадку ми закривалися, частина жінок поїхали народжувати в інші заклади. Ми втратили кількість пологів, а розрахунок із нами ведеться за кількість пологів. А тому недоотримали 365 тисяч гривень із запланованих. Я зараз не маю чим виплатити аванс за травень у повному обсязі, а не те що преміювання. Крім того, відсьогодні в закладі скоротили 35 посад.
– Тобто 35 людей лишились без роботи?
– 22 працівники пішли на вулицю. Це і лікарі, і середній та молодший персонал, і допоміжна служба.
– Це через недофінансування?
– Через те, що прийшов наказ, що ми приймаємо хворих на коронавірус. І замість того, щоб отримати додаткові кошти ми недоотримуємо великі суми. А тому скоротили 5 посад лікарів, 11 посад середнього медперсоналу, 11 – молодшого та 8 іншого. У зв’язку з чим роботи додалось, а зарплата менша.
Щодо партнерських пологів (з чоловіком, мамою, подружкою тощо), то вони в Дубні не відбуваються і задля унеможливлення інфікування нескоро будуть дозволені.

(487)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.