Що важливо з релігійної сторони у час карантину (відео)

Карантин і церква: Що рекомендує пресвітер Ігор Левценюк
Карантин обмежив можливості людей відвідувати церкву. На богослужіння ходять одиниці. А от що з цього приводу кажуть священнослужителі? Що людям рекомендує їхній наставник – ми запитали в пресвітера Церкви євангельських християн-баптистів «Віфанія» Ігоря Левценюка.
– Звичайно, це торкнулось усіх нас. І ніхто не може сказати, що ми кращі чи гірші, тому що ми всі разом несемо відповідальність за те, що відбувається та як реагуємо. Ми дуже швидко перелаштувалися, тому що для нас не є найважливішим місце збору. Церква – це люди, а не приміщення. Хоча дуже хочемо бути всі разом і люди дуже цінують це, особливо останнім часом, вони б прийшли, але немає можливості. А тому ми перелаштувались дуже скоро і почали проводити онлайн-трансляції богослужінь. Тобто беремо обмежену кількість людей, малу групу і приходимо в церкву. Готуємо проповідь, готуємо програму і транслюємо богослужіння в Домі молитви онлайн. У цей час рекомендуємо людям збиратись сім’ями вдома, біля комп’ютерів, біля своїх гаджетів. Так само просимо відповідно одягатися, так само готуватися до богослужіння. Проводимо зібрання в неділю о 10 год та в п’ятницю о 18:30. Поки в нас незмінний графік богослужінь, тому що свята перед нами. Але паралельно маємо зустрічі – малі групи з вивчення Біблії онлайн. Людям прийшлось дуже швидко вивчити програму Zoom, проводимо в ній різні наради. Якщо індивідуальні бесіди – спілкуємось телефоном, тому що дуже важливо не втратити контакт з людьми, щоб їх підбадьорити. Люди переживають, вони в тривозі, слухають різну інформацію. У нас є чати, у вайбері створили групи, куди поширюємо інформацію з джерел, яким можна довіряти. Застерігаємо людей, щоб вони не слухали все підряд. Зараз у людей багато часу і вони таке слухають, що їх не підбадьорює, не потішає, а навпаки заганяє в глухий кут. Тому ми надсилаємо такі рекомендації, потрібну інформацію. Це дуже важливо зараз.
– А як діятимете на Воскресіння Христове, з причастям?
– У нас уже є рішення нашої ради церковної. На нас усіх чекає причастя в страсний четвер, так само причастя на початку кожного місяця. Але, оскільки фізично нас не буде, щоб не давати людям можливості применшити значення і важливість цієї священнодії (хліболамання), вирішили, що почекаємо закінчення карантину. Тоді зберемось і приймемо причастя. А що стосується пасхальних днів, то будемо онлайн. Буде святкова програма, гурт вестиме прославлення, а люди зможуть співати біля ґаджетів, комп’ютерів чи телефонів, та читання Божого слова. Тобто будемо мати урочисту святкову тему, але люди будуть вдома.
– Чи освячуєте Ви дари, наприклад, харчі на Пасху?
– У нас завжди приймання їжі освячується молитвою, не тільки на Пасху. Кожен раз як ми сідаємо за стіл – ми освячуємо його молитвою. Тому для нас це не проблема. Звичайно, ми готуємо булки, святкові страви, але нам не обов’язково йти до храму, щоб освятити їжу.
– Щоб Ви хотіли сказати людям?
– Щоб не концентрувались на другорядних речах, а на самій суті. Зараз для нас можливість передивитись традиції. Дуже часто люди сперечаються, скандалять через дрібниці, а пропускають головні принципи Біблії. Не варто забувати головну заповідь – любити Бога і ближнього свого. Випробування ще будуть, Христос нас попереджував. Але радимо не втрачати людяність і християнство.

(978)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.