Що важливіше: люди чи гроші? (оновлено)

Обіцянка-цяцянка – чи збережуть все ж паліативне відділення в Дубні?
«І чого вони приїжджали?» – так резюмували візит депутатів Рівненської обласної ради в Дубно працівники паліативного відділення. В післяобідню пору сьогодні, 18 березня, обласні обранці приїхали в місто з кількох причин. Спершу вони завітали саме у відділення паліативу. Нагадаємо, що його наказом директора обласної лікарні переводять у Рівне, а хворих висиляють з установи. Тобто фактично більшість працівників звільняють, бо одиниці погодяться на щоденний доїзд в обласний центр. Сьогоднішній візит депутатів мав би змінити ситуацію, але чи так це – читайте в статті Інформаційного порталу м. Дубно.

Депутати облради, Дубенської міської і районної ради, керівництво міста, обласної ради, начальник управління охорони здоров’я області, директор обласної лікарні, міський благочинний та містяни, яким небайдуже відділення, близько години обговорювали питання. Керівник обласної лікарні пояснював чому установа не може надалі існувати в Дубні. Наводив порівняльні цифри з іншими медичними закладами, зокрема й лікарнею. На запитання обранця облради Володимира Ткачука, медик відповів, що при переведенні відділення в Рівне зекономлять від 500 тис. до мільйона.
«В першу чергу ми ставимо не тільки питання економії, а й використання коштів. Приміщення не пристосоване, не відповідає жодній нормі для надання допомоги таким пацієнтам. Через відсутність норм може постати розірвання пакета з обласною клінічною лікарнею з боку Національної служби здоров’я, – зауважив начальник обласного управління охорони здоров’я Олег Вівсянник. – Перед нами стоїть найголовніше завдання: надати якісну медичну допомогу, в тому числі використовуючи той наявний ресурс, який у нас є, якомога більшій кількості населення».

Одні присутні підтримували переїзд відділення, інші ж – пропонували варіанти.
«Ми всі переживаємо і всі зацікавлені, щоб вийти з ситуації правильно, забезпечити людей роботою. Але від того, що приміщення не пристосоване – потрібно було відштовхуватися», – дав фактично зрозуміти думку обласних депутатів голова постійної комісії з економічних питань та комунальної власності Андрій Пехотін.

Зрозумівши позицію обранців, завідувач паліативного відділення Микола Кружайло, який відстоював своїх працівників, пацієнтів, наостанок висловив останнє бажання:
«Прохання лише одне: звільніть людей, які відмовляться від переїзду за статтею 36 п. 6.(відмова працівника від переведення на роботу в іншу місцевість разом з підприємством, установою, організацією, а також відмова від продовження роботи у зв’язку із зміною істотних умов праці – прим. ред.)».
Зберегти відділення просили дубенчанка Анжела Глушкова та депутатка райради Тетяна Талавера.

«Ціна ж питання всього-на-всього 6 мільйонів. В мене є пропозиція: 2 мільйони знімає міська рада, 2 мільйони – районна рада з апарату ради, а тоді ініціюватимемо зняття 2 мільйонів з апарату обласної ради. Перший крок за вами (звертаючись до міського голови), тоді – районна, а ми осторонь стояти не будемо», – підсумував візит голова обласної ради Сергій Кондрачук.
Хоча як він бачить цей механізм – посадовець не пояснив. Тому чи не будуть ці слова пустою обіцянкою – покаже час. Але все менше його лишається в працівників паліативного відділення, які з 1 квітня залишаться без роботи.
«Ми нікому не потрібні, об нас просто витерли ноги», – лаконічно висловився Микола Кружайло.

Найбільша прикрість в тому, що із нібито переведенням відділення в Рівне, дубенчанам доведеться піклуватися про своїх важкохворих родичів самотужки. Бо навіть зараз пацієнти міської лікарні після інсульту з мозковими комами доживали в хоспісі. Тобто паліативне відділення в лікарні є тільки на паперах (для укладання документів з НСЗУ), а ще й медзаклад надає послуги ковідним хворим.

(691)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.