Сесія міської ради: тиснули на кнопки та сперечались

Сесія Дубенської міської ради на зразок Верховної Ради: електронне голосування, екрани, регламент, сигнал та суперечки
У вівторок у Дубенській міській раді відбулась перша у 2017 році 27 чергова сесія, яку переносили тричі. Спершу вона мала відбутись 27 січня, тоді 3 лютого, але так як спеціалісти не встановили систему голосування, то засідання перенесли на 7 лютого. Оскільки у порядку денному було близько 90 питань, то їхній розгляд затягнувся майже на весь день. І хоча депутати тренувались користуватись системою електронного голосування «Віче» на Дні депутата, не все у них вдавалось на сесії. Хтось виходив із зали під час голосування, хтось не брав участі в голосуванні, хоча й був присутнім, хтось не розумів за що він голосує.
Спершу міський голова привітав обранців із Днями народженнями, що були у міжсесійний період. Тоді ж почали корегувати порядок денний. Василь Антонюк просив зняти питання «Про порядок оприлюднення інформації про діяльність комунальних підприємств Дубенської міської ради» і з цим погодилась більшість. Депутат та водночас головний лікар райлікарні Віталій Табачук просив внести до порядку додаткове питання про передачу коштів КЗ «Дубенська ЦРЛ», однак рішення не прийняли.
Після чого перейшли до депутатських запитів та звернень.

Проблеми міста
Депутат Олег Швед від імені мешканців Садової просив встановити регульований світлофор на вул. Сурмичі. А Віктор Недашковський звернувся аби передбачили кошти на встановлення дитячого майданчика на вул. В. Поліщука (біля старої ЗОШ №6) та облаштування прилеглої території. Обранець Микола Стрільчук просив залучати громадськість до бюджетних процесів у міській раді та включити у порядок денний наступної сесії питання Про розроблення та затвердження Програми та Положення про громадський бюджет м. Дубно. Інше звернення стосувалось впровадження електронного урядування у Дубенській міській раді та долучення до Розумного міста.

Гроші
Леонід Дудко звернувся з проханням надати йому всю інформацію про встановлення біл-бордів та рекламних щитів за період 2013-2017 років, а саме: кому давали дозволи, де саме, кому відмовляли і чому і т.д. Його колега Валерій Потапчук звернувся щодо виділення коштів в межах акції «Чисте довкілля» на придбання контейнерів у заклади освіти та медицини м. Дубно для збору твердих побутових відходів (паперу, пластику). В запиті йшлося, що акція організована дубенськими активістами на чолі з Віктором Єфимчуком, які хочуть закупити 11 таких контейнерів на суму понад 13 тисяч гривень. Відходи планують здавати, а за вилучені кошти придбати канцтовари, спортивний інвентар на потреби навчальних закладів та садків, а також вітаміни для Дубенського дитячого будинку-інтернату. Депутат Олександр Пастух оголосив колективне звернення до Рівненської ОДА та Антимонопольного комітету щодо підняття ціни на проїзд на міжміських та приміських маршрутах. Віталій Табачук знову підняв питання «Про надання вторинної допомоги» і більшість його колег погодились винести його на розгляд комісії.

Спростування інформації
Як уже писав Інформаційний портал м. Дубно, фракція БПП «Солідарність» просила розпорядника коштів прозвітуватись про витрату коштів, які надійшли наприкінці 2016 року у Пологовий будинок, зокрема калькоскопічну систему, так як ЗМІ писали, що вона куплена за завищеними цінами. А тому начальник відділу охорони здоров’я Ярослав Артемовський спростовував це та розповідав присутнім яку конкретно систему купляли, де, за скільки та яким чином її провели через систему електронних торгів «Prozorro». Депутат та лікар-гінеколог Ольга Коцюба підтвердила, що система досить ефективна і дозволяє на ранніх стадіях виявляти патології шийки матки у жінок.

Преса
Особливою була сесія для представників ЗМІ, до яких цього дня «прискіпувались». Розпочалось все з того, що деякі депутати хотіли озвучити звернення колективу редакції газети «Замок». Але присутніх попросили дотримуватись регламенту та не дозволили зробити цього. Проте згодом Василь Антонюк оголосив звернення від колективу, де згадувалась стаття «Не плюй у криницю» заступника міського голови у газеті «Наше дзеркало». У зверненні йшлося, що цією публікацією Василь Скринчук принизив колектив та особисто редактора газети, а також місцеві видання назвав «жовтою» пресою. З цього приводу слово дали заступнику міського голови, який вважає, що брехні у статті немає, а також, що видання, які опублікувати список ворогів преси теж принизили честь міського голови, заступника та депутатів. Інший «зам» Руслан Мосійчук порадив колективу звертатись у суд, а не виносити «сміття» на засідання сесії. Так само один із депутатів звинуватив місцеву пресу у необ’єктивності та неправдивості, зокрема у публікаціях щодо роботи «швидкої допомоги». Також на цій сесії вирішили провести ніби «тендер» між місцевими друкованими виданнями аби знати, де публікувати матеріали міської ради. І виграє той, у кого ціна за квадратний сантиметр площі буде найдешевшою.

«Козацька варта»
Досить щедрими були цього дня до громадського формування з охорони громадського порядку «Козацька варта». Спершу депутати підтримали програму підтримки формування, якою «козакам» спрямують 300 тисяч гривень на 2017-2019 роки. А тоді ж надали дозвіл на передачу в оренду частини приміщення будівлі друкарні на вул. Лисенка, 21. Мотивували це тим, що вільних приміщень немає та воно знаходиться найближче до Дубенського відділу поліції, що сприятиме взаємодії правоохоронців та формування, а також витрачатиметься менше пального. І хоча 2 обранців не голосували, 7 утрималось та 1 виступив проти, рішення все ж таки прийняли. З чим категорично не погоджувались працівники редакції газети «Замок». А тому, швидше всього, оскаржуватимуть це рішення у суді, так як в період роздержавлення заборонено передавати приміщення редакції в оренду.

Питання до перерви
Вищевказане питання не було єдиним, що викликало обговорення та сперечання. Із дискусіями та кількаразовими голосуваннями приймали міські обранці план роботи Дубенської міської ради на І півріччя 2017 року, внесення змін до бюджету міста на 2016 рік, внесення змін до попередніх рішень та виділення коштів на надання матеріальної допомоги. До речі, останнє стосувалось жительки м. Дубно, у якої горіла квартира, а тому їй спрямують 25 тисяч гривень, оскільки це максимально можлива сума. Але як розповіла Інформаційному порталу м. Дубно сама потерпіла, одне вікно у помешканні вартуватиме близько 7 тисяч гривень, через що цієї суми буде недостатньо, хоча жінка і за це вдячна.
На завершення розглянули депутати майже 50 земельних питань.

(13)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.