Рівнегаз: європейська ціна на газ, хоча послуги не європейського рівня

газЗ чого складається єдина ринкова ціна на газ для жителів Рівненщини

Уряд встановив із 1 травня нову ціну на газ для населення. Тепер впродовж року, незалежно від опалювального періоду, побутові споживачі сплачуватимуть єдину ціну – 6, 789 грн за 1 м.куб газу. Це, вважають урядовці, наблизить український газовий ринок до європейських стандартів. Але, наблизивши ціну до рівня імпортної, уряд направить ці кошти не до компаній, які займаються обслуговуванням споживачів, ремонтом труб та ліквідацією аварійних витоків газу, а до компанії-монополіста НАК «Нафтогаз України».
Структура ціни на природний газ для населення

Із 6,789 грн, сплачених споживачами за 1 м.куб газу,  НАК «Нафтогаз України» отримуватиме – 4,95 грн. В той час,  частка компанії, яка транспортує газ, становитиме всього 10,1%. Тобто, ПАТ «Рівнегаз» із вартості 1 кубометра газу отримуватиме лише 73 коп. І за ці кошти підприємство має утримувати в робочому стані усю газотранспортну мережу області, забезпечувати виконання аварійних робіт, встановлювати безкоштовні лічильники та виплачувати зарплату працівникам. Тоді, як в країнах Євросоюзу транспортна складова в середньому становить 26%.
По вартості газу ми наближаємося до ЄС, а щодо витрат на інфраструктуру знаходимось на далеко відстаючому рівні. Це призводить до недофінансування робіт із модернізації і ремонту газових мереж. Так, щорічно зменшується кількість коштів на утримання газотранспортної мережі Рівненщини. Як результат – зношеність газових труб, збільшення втрат газу, збільшується ризик виникнення аварійних ситуацій, – говорить перший заступник голови правління ПАТ «Рівнегаз» Віктор Осницький.
Відповідно, споживачі будуть сплачувати європейську ціну за газ, отримуючи послуги газопостачання далеко не європейського рівня. Адже існуючий на сьогодні обсяг інвестицій ПАТ «Рівнегаз» вдвічі менше оптимальної потреби.  Для повної реконструкції, заміни та модернізації системи газопостачання Рівненщини у відповідності з рекомендованим терміном експлуатації необхідно понад 70 млн. грн. щорічно (без урахування інфляції і курсових різниць). Натомість у 2016 році ПАТ «Рівнегаз» зможе інвестувати у газові мережі Рівненщини 32,3 млн.грн. У подальшій перспективі недофінансування газотранспортної і газпостачальної галузі поставить під загрозу  безперебійність і безаварійність постачання природного газу. Натомість НАК «Нафтогаз України» із кожної тисячі кубометрів природного газу отримуватиме, як трейдер 93 грн. в якості маржі, тоді як постачальники, які безпосередньо обслуговують споживачів – всього 57 копійок.

(108)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.