Психологічна реабілітація учасників АТО/ООС
Учасникам надаватимуть безкоштовну психологічну допомогу
Кабінет Міністрів України прийняв постанову від 27.12.2017 р. № 1057 «Про затвердження Порядку проведення психологічної реабілітації учасників антитерористичної операції».
Порядком визначено, що психологічна реабілітація учасників АТО відбувається за кошти державного бюджету за такою ж схемою, як і санаторно-курортне лікування тобто шляхом укладання тристоронніх угод. Замовник послуг – органи соціального захисту, а виконавці – відповідальні лікувальні заклади, санаторії тощо.
Для проходження психологічної реабілітації учасник АТО або його законний представник звертається до замовника послуг за місцем реєстрації або за місцем фактичного проживання, а для дійсних військовослужбовців – за місцем розташування військової частини із документами – копія посвідчення учасника бойових дій, копія довідки про безпосередню участь в АТО.
Метою психологічної реабілітації є: збереження або відновлення фізичного та психологічного здоров’я, зниження частоти та тяжкості наслідків перенесених бойових психічних травм у формі гострих стресових реакцій, запобігання інвалідності, профілактика агресивної та саморуйнівної поведінки.
Реабілітація передбачає надання таких послуг: психологічна діагностика, психологічна просвіта та інформування, консультування, психологічна підтримка та супроводження, психотерапія, групова робота.
Послуги з психологічної реабілітації надаються окремо або в комплексі з іншими оздоровчими, фізкультурно-спортивними, санаторно-курортними, медико-психологічними та соціальними послугами.
Для отримання більш детальної інформації звертатися в управління праці та соціального захисту населення Дубенської районної державної адміністрації за адресою: м. Дубно, вул. Скарбова, 10 (кабінет 304).
(49)
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію