«ПриватБанк» має бути базовим» – вважає народний депутат

дехтярчукСвої думки щодо націоналізації ПриватБанку та про підсумки діяльності розповів народний депутат з Рівненщини Олександр Дехтярчук
Аби прозвітуватись про свою діяльність та поділитись інформацією з виборцями на порозі Нового року представників місцевих ЗМІ запросили на прес-конференцію народного депутата Олександра Дехтярчука. Свій звіт народний обранець умовно поділив на частини та розпочав із підсумків бюджетного процесу.
Бюджет
Олександр Володимирович вважає, що вперше в Україні бюджет країни на наступний рік приймався надзвичайно прозоро та вчасно. Так як ще 15 вересня його проект уже був у Верховній Раді та розглядався комітетами. Пропозиції до нього могли подати всі народні обранці, за винятком лінивих. За словами депутата, ситуація із Приватбанком однозначно вплинула на бюджет, але рішення про націоналізацію банку, хоч і жорстке, та правильне, оскільки Україна отримала схвальні відгуки від Європейського Союзу і Америки. Бюджет приймали в 4 годині ранку через те, що мала прибути місія Світового Банку щодо надання кредиту і допомоги нашій державі задля стабілізації ситуації.
«Що буде з Приватбанком поки не відомо, однак я вважаю, що його треба робити базовим державним банком», – ділиться народний обранець.
Підсумки діяльності на окрузі
Олександр Дехтярчук розповів про ремонт об’єктів, які за його пропозиціями фінансувались державою та фондом регіонального розвитку (в цілому близько 30 мільйонів гривень). Йдеться про реконструкцію частини трибуни стадіону «Спартак» на 1000 місць, ремонт вул. Грушевського із відновленням тротуару, реконструкцію будівлі під клуб в с. Шепетин (по 1 мільйону на кожен об’єкт), капітальний ремонт дитячого садка в Птичі (455 тисяч), ремонт вулиці Зелена с. Озеряни (480 тисяч гривень) та ремонт тротуару двох вулиць с. Мирогоща (515 тисяч), заміну вікон та дверей, влаштування пандуса у районному будинку культури (595 тисяч), ремонт ФАП в Копанах вартістю 85 тисяч гривень. А також по три проекти в Млинівському та Радивилівському районах і по два об’єкти в Демидівському та Здолбунівському районах. На думку народного обранця, аби суму інвестиційних коштів у наступному році можна було помножити на два потрібно:
щоб громадськість долучалась до обговорення щодо першочергової необхідності реконструювання об’єктів;
пропозиції подали на лютий-березень;
щоб процес підбору підрядників був максимально прозорим та не було затягування процесу.
Децентралізація
В Україні є понад 300 об’єднаних громад, але так як об’єднання триває більше 2 років, то воно не може більше бути добровільним. Існує думка, що децентралізацію в Україні завершать до кінця 2017 року, але уже «шляхом зверху», тобто примусово. В комітеті, в якому працює нардеп, формують засади Закону про адміністративно-територіальний устрій. Особиста пропозиція Олександра Дехтярчука – поняття «селища» та «посьолка» замінити на містечко та недоцільність існування районів.
За словами народного обранця, у бюджеті збережено пряме фінансування об’єднаних територіальних громад та спецоподаткування малого і середнього сільськогосподарського бізнесу та тим, хто займається тваринництвом. Аби в об’єднаних громадах економили енергоносії, освітню субвенцію громада зможе використати на заробітну плату працівників саме цієї сфери, а не оплату комунальних платежів. Крім цього, місцевим бюджетам автоматично відшкодовуватимуть кошти від акцизу у вигляді субвенції, оскільки з 1 квітня його сплачуватимуть державі при перетині кордону. Пов’язано це з тим, що уряд недотримав 2 мільярди гривень, швидше за все через те, що на автозаправних станціях не видають усім чеки.
Проїзд пільговиків
Як розповів народний обранець, в Уряді була пропозиція відмінити пільги на державному рівні. Але представники Асоціації міст запевнили, що можуть фінансувати пільговиків. А тому пільгові категорії громадян «поклали на плечі» місцевих органів самоврядування. Відповідно, компенсація вартості проїзду, харчування учнів в школах тощо повинні при можливості фінансуватись із місцевого бюджету.
Мирогощанський іподром
Одним із найбільших досягнень за два роки діяльності Олександр Дехтярчук вважає роздержавлення ДП «Мирогощанський іподром». Протягом 3-6 місяців підприємство отримає тимчасове керівництво, проведуть оцінки і тоді більше 1000 пайовиків отримають землю (паї), а 25% майна (нерухомості, корівників тощо) безкоштовно передадуть працівникам, решту майна – продасть держава з аукціону. Аби відшкодувати родичам тих, хто не дочекався розпаювання звернуться до місцевих об’єднаних громад про виділення землі до 2 га кожному.

На завершення народний депутат привітав колективи місцевих ЗМІ, дубенчан  із новорічно-різдвяними святами та побажав віри в себе, в Україну і змінювати світ навколо себе на краще.

 

(30)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.