При в’їзді в місто – мурал з цікавою легендою (фото)

Автори муралу в Дубні найбільше боялися не вгодити людям
В найбільших містах України вже давно стало популярним прикрашати багатоповерхівки муралами – малюнками, виконаними безпосередньо на стіні. Така ідея була запропонована і у Дубні на конкурсі соціальних проектів. Андрій Йож презентував комісії проект розпису і цю ідею однозначно підтримали та вирішили дати можливість авторам реалізувати її. Як результат – будинок КП «Архітектор», що на вул. Шевченка, прикрашає зображення чаплі на яскравому блакитно-жовтому фоні.

Над проектом працювала команда з 5 активних та творчих молодих людей, а саме: художниць Людмили Кирилюк та Тетяни Мойсеєнко, Анни Соборук – фахівця з земельних питань в ТзОВ «Західна агровиробнича компанія», Максима Кравчука – підприємця та директора благодійного фонду «Покоління майбутнього», а також рупора команди Андрія Йожа, який зараз здобуває другу освіту за спеціальністю інженер-програміст.
«Ми випадково почули, що проводитиметься пітчинг проектів і вирішили взяти в ньому участь. А перед цим ми з чоловіком були в Запоріжжі, де дивилися на настінні написи і дивувалися, що це за написи «#дим». Я відразу запропонувала друзям намалювати мурал», – розповідає про виникнення ідеї Людмила Кирилюк.
На конкурсі проектів Андрій Йож презентував декілька ідей зображення – сірий козак з жовто-блакитними кольорами, ще один козак верхи і на фоні блакитного неба, а також чапля, яка зараз прикрашає будинок при в’їзді в місто.

«За легендами Давнього Єгипту, чапля – це символ переродження, яка, подібно феніксу, постійно летить, згасає, втрачає сили, але все-таки знаходить мужність повернутися на рідні місця, в рідні краї і там відродитися. Ми опитали понад сто людей, наших знайомих, колег, заходили в міську раду та Архітектор. Більшість вибирали цей варіант, оскільки козак в місті вже є, а чапля – це щось нове та з цікавою легендою», – пояснює Андрій Йож.
Авторками ідей ескізів є Людмила Кирилюк разом зі своєю подругою Тетяною Мойсеєнко. Художниці розповідають, що довго думали, оскільки патріотична тема є досить непростою, а найважче в ній – догодити містянам.
Пошуком будинку, на якому буде мурал, займалися Анна Соборук та Андрій Йож.
«Були й інші варіанти, але проблемою було те, що потрібно багато дозволів від жильців, а також не всі вони утеплені, тобто хтось з жителів міг утеплитися і закрити частину малюнка. Все це вирішувалось протягом години і дуже цікавим та маневровим способом. Адміністрація Архітектора сказала, що якщо дала добро місцева влада, то і вони не проти. Це утеплений будинок, Артем Антонюк, керівник підприємства, посприяв встановленню підсвітки. Мурал з підсвіткою – це дуже круто, я ще такого не бачив», – пояснив вибір будинку Андрій Йож.
Матеріально виникненню чаплі сприяли Дубенська міська рада, Active Citizens Ukraine, Молодіжна платформа, БФ «Покоління майбутнього», Західна агровиробнича компанія та 3-D кінотеатр. Окрім грантової допомоги, активісти сприяли створенню муралу власними силами.

«Звичайно, свої внески були і вони складають понад 20%. Ми приносили проектори, нам допомагали інші організації, виділяли кошти, щоб купити краскопульт, яким було значно простіше і швидше працювати, оскільки погодні умови трішки не грали нам на руку. Ми розуміли, що якщо погода впаде нижче 5 градусів, то ми не зможемо працювати. В нас була поставлена задача і, я вважаю, що ми як могли з нею справилися», – пояснила Людмила Кирилюк.
Оскільки художники працювали на вулиці, їхньою роботою цікавилися перехожі, висловлювали захоплення, фотографувалися. В минулу неділю, 7 жовтня, оголосили конкурс на краще селфі біля муралу, переможців якого чекають подарунки від благодійного фонду «Покоління майбутнього», який займається підтримкою проектів, а директор Максим Кравчук підтримує суспільно важливі проекти молоді та своєї дружини-художниці Людмили Кирилюк.
Для участі в конкурсі необхідно розмістити фото з хештегом #мурал_дубно та долучитися до групи у facebook «Мурал – візитка міста». Переможців конкурсу оголосять 14 жовтня на презентації муралу. Того ж дня художники навчатимуть дітей малювати на асфальті і відкриватимуть секрети вуличного мистецтва, а ввечері Анна Соборук проведе нічну екскурсію містом, кінцевою зупинкою якої буде мурал.

«Звичайно ми хочемо створити ще один мурал у Дубні, оскільки нам сподобався сам процес. Будемо сподіватися на підтримку влади та містян. Ми будемо раді, якщо нам запропонують ще декілька будинків», – поділилися творчими планами молоді люди.
За словами учасників творчої команди, їм вдалося реалізувати задум – зробити яскраве патріотичне зображення, яке привертатиме увагу гостей міста відразу при в’їзді. Проте повністю побачити зображення заважає дерево, яке частково закриває малюнок. Для його кронування потрібно багато дозволів і сприяння місцевої влади, адже який сенс зробленої роботи, якщо нею ніхто не зможе милуватися.

(1945)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.