Прес-конференція делегації, що їздили в зону АТО

прес-конференціяЩо розповіли члени делегації, що їздили до дубенчан в зоні проведення АТО

Вчора, 19 січня, члени делегації, що їздили до наших земляків на Схід України, в зону АТО прозвітували про свою поїздку. А це зокрема міський голова Дубна Василь Антонюк, його заступник Руслан Мосійчук, начальник відділу з питань внутрішньої політики, зв’язків з громадськими організаціями та ЗМІ Ерна Шевчук, а також волонтери Юрій Новосад, Віталій Напрієнко та Артур Завальнюк (який в короткий проміжок часу вирішив поїхати, про це далі). Представники міської ради попросили представників ЗМІ публікувати лише правдиву та перевірену, а не викривлену інформацію і не поширювати недостовірних чуток та наклепів.

Розпочалась прес-конференція із подяки міського голови всім, хто допомагав та тим, хто їздив в зону проведення АТО. Як повідомили журналістам, поїздка була приватною та організована всією дубенською громадою, а працівники міської ради взяли відпустку на час своєї відсутності на роботі.

Завчасно зазначимо, що це перша прес-конференція міської ради після їхніх поїздок в зону АТО. А от причиною проведення стала, мабуть, дискусія цієї події в соціальних мережах, що з слів учасників поїздки являється більш як неадекватною реакцією людей, які дають різні коментарі, про що ми, проаналізуючи напишемо, так як це друге про що захочуть прочитати. Ну а зараз про саму поїздку.

Причиною поїздки були дзвінки солдатів про матеріальну допомогу із зони проведення АТО. Не вистачало ліків від гострих респіраторних захворювань. А тому перша делегація, що відправилась в сторону м. Маріуполь, була споряджена ліками з комунальної аптеки на 5000 гривень. Всього 11 аптек міста забезпечили ліками на 14 000 гривень. Велика подяка церквам Київського патріархату та іншим релігійним конфесіям, також підприємствам та установам, організаціям різних форм власності. Особлива подяка приватним підприємцям, які вперше взяли участь в наданні допомоги.

Так як збирали продукти, кутю, ласощі, різдвяні салати, консерви, пиріжки, індивідуальні пакети від сімей своїм рідним на Сході, то при загрузці автомобіля з причепом стало зрозуміло, що приблизно 1,5 тонни вантажу не вміщається. А тому на допомогу прийшов волонтер Юрій Новосад, який неодноразово надає транспортний засіб для поїздок на Схід. Загальна маса вантажу сягала понад 4 тонни. Зібраних грошей під час свята «Колядує вся родина, моя рідна Україна» та тих, хто долучився вистачило на поїздку, зокрема на заправку транспортних засобів. Впродовж всієї поїздки погода суттєво змінювалась – від снігових заметів до дощів.

«Делегація побувала на всій лінії фронту, від м. Марʼїнка до м. Димитрово (301 батальйон). Останнім місцем було Курахово, де служить 14 батальйон, наші дубенчани», – зазначив Василь Антонюк.

Члени делегації особисто кожному вручали призначену допомогу та ті передачі, які їм рідні передали.

Ерна Ананіївна Шевчук висловила щирі слова подяки студентам, викладачам педагогічного коледжу, о. Меркурію, священикам, працівнику міської ради, що надав причіп безкоштовно, Артуру Завальнюку, який допомагав грузити автомобілі та за декілька хвилин погодився їхати з делегацією на Схід. Так як в його присутності виникло питання про ще одного водія, якого не вистачало для поїздки, на що останній без вагань погодився.

«Василь Антонюк, Руслан Андрійович, Віталій Напрієнко, Артур Завальнюк, Юрій Новосад вони змінювали один одного в дуже складний час дороги. Вони їхали в ночі, в різні погодні умови, розвантажували автомобілі і доставили все на передову», – розповіла Ерна Шевчук.

Батько загиблого «Араміса» висловив подяку міському голові, заступнику за те, що неодноразово беруть його з собою в зону АТО, так як він з’ясовує обставини смерті свого сина.

Всього було багато і роздали всім, хоча й переживали, щоб вистачило останньому. Хлопці просили везти більше на передову. Зустрілася делегація із легендарним бійцем під позивним «Звіробій», який розповів про ніяке забезпечення на передовій. Учасники поїздки побачили в яких умовах доводиться жити та воювати солдатам на передовій, а це навіть в трубі від якої видно уже сепаратистів. В пекельному місці зустрілись із волонтерами зі Сходу у яких спільна мета «Єдина Україна».

Останнім батальйон, який відвідала делегація, був «Горинь». Делегація забрала з собою чотирьох військовослужбовців додому, двох із 301 та ще двох із 30 бригад.

Заступник міського голови, Руслан Мосійчук, який неодноразово їздить до хлопців на Схід, розповідав про поїздку з емоціями. Руслан Андрійович за кермом провів 25 годин. Він висловив подяку волонтерам та людям, що віддавали останнє на Схід. А також дякував заступник мера Юрію Новосаду, який надав свій автомобіль, щоб можна було завантажити все, навіть те, що не вміщалось. До слова, транспортний засіб «Mercedes-Benz Sprinter», який придбала міська рада до цієї поїздки, за 9 днів тричі побував у зоні АТО.

Члени делегації відзначають зміни, що відбулись в зоні АТО. Українська армія уже сформована, уже надходить їм інше, краще озброєння. 301 моторизований батальйон в нормальному технічному стані, вони забезпечені новішою технікою, зокрема «Hummer» та «Saxon». Проте поганими залишаються умови проживання солдат.

Особливу подяку висловили члени делегації невідомим хлопцям Петру і Юрію, які безоплатно усунули поломку у транспортному засобі. На зворотному шляху делегація змушена була заїхати на шиномонтаж у м. Пирятин (Полтавська область). Майстрі відмовились від грошей, мотивуючи це тим, що всі роблять спільну добру справу. А також подякували працівникам супермаркетів «Хмільники» та «Дубно», які приготували та передали хлібобулочні вироби та написали листи бійцям в зону АТО.

(41)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Вас також можуть зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.