Понад 50% земель Дубенщини орендує 3 компанії

Підсумки сівби під урожай в агроформуваннях Дубенського району
Площа посіву озимих зернових під урожай нинішнього року складає 9,0 тис. га, що на 1,4 тис. га більше проти минулого року. Посівна площа озимого ріпаку склала 5,2 тис. га, що на 0,8 тис. га більше попереднього року.
У районі нараховується 61,5 тис. гектарів ріллі, із них 33 тис. га або 53 % знаходяться в оренді сільськогосподарських підприємств різних форм власності. На початку 2019 року підприємства заключили 13987 договорів оренди земельних часток-паїв, за які селянам нарахували 56,8 млн грн орендної плати. Станом на 01.07.2019 року вже виплачено селянам 16,8 млн грн, що становить 29,6% до нарахованої суми.
За оперативними даними на проведення комплексу весняно-польових робіт сільськогосподарськими підприємствами району витрачено 285,5 млн грн, з яких 257 млн грн, або 90% становили власні кошти господарств та холдингів.
Останніми роками в районі повністю засівається рілля, орендована сільськогосподарськими підприємствами, до обробітку залучаються угіддя, які очищаються від лісової та чагарникової рослинності.
18,5 тис. га орендованої землі, або 56% зосереджено в 6 агроформуваннях трьох компаній: УкрЛандФармінг, БіоАгро та група компаній “МЕТАГРО”. Ефективність діяльності цих підприємств у значній мірі впливає на господарські та економічні показники району.
За оперативними даними в сільськогосподарських підприємствах району посівна площа нинішнього року становить 34,3 тис. га, що на 0,7 тис. га більше проти минулого року.
Конкуренція на землю, прихід в район нових орендарів, які пропонують високу орендну плату, змусило аграрників залучити у виробництво землі, які раніше з різних причин не засівалися.
У структурі посівних площ району 18,6 тис. га або 54 % в цьому році займають зернові культури. Із загальної площі зернових культур, 55 % або 9,0 тис. га займають продовольчі зернові культури. Це дуже важливо для району в плані забезпечення регіональних потреб в продовольчому зерні та харчових продуктах. Площа зернових до рівня минулого року збільшилася на 4 тис. га за рахунок збільшення посівної площі під озимими зерновими та зерновою кукурудзою.
Низька закупівельна ціна на гречку в минулому році, відсутність ринків її збуту спричинили значне скорочення площ під цією продовольчою культурою. Нинішнього року під нею зайнято лише 28 га, що втричі менше ніж в минулому році. Така ситуація може викликати скачок ціни на продовольчу гречку.
Серед технічних культур, які в структурі посівної площі нинішнього року займають 42 %, сільгосппідприємства перевагу надають сої, але її площа цього року зменшилася до рівня минулого року вдвічі і становить 4,4 тис. га. Це викликано тим, що минулого року різко зменшилися закупівельні ціни на сою, тому частина врожаю залишилася в складах господарств.
На 20 % зросла площа під соняшником і становить 4236 га.
Під цукровими буряками в цьому році зайнято 135 га, що в 2,5 рази більше проти минулого року.
В господарствах, які займаються тваринництвом, площі посіву кормових культур на рівні минулого року і становлять 610 га.
Незабаром у районі стартуватиме збиральна компанія. У цьому році сільськогосподарським підприємствам необхідно зібрати 11,3 тис. гектарів ранніх зернових, що на 0,4 тис. гектарів більше минулого року. Крім того, в районі паралельно із ранніми зерновими збирається озимий ріпак, площа якого становить 5,1 тис. гектарів. На проведені жнив в сільгосппідприємствах працює в середньому 75-80 комбайнів різних марок та потужностей. Середнє навантаження на комбайн по агроформуваннях становить 190 га. Господарства, які не забезпечують збирання власними комбайнами, вже заключають договори на залучення високопродуктивних зернових комбайнів . При сприятливих погодних умовах технічні можливості дозволять провести жнива в оптимально стислі агротехнічні терміни (за 20-25 днів). Крім того, господарства населення мають у власності 150 комбайнів різних потужностей, які також в разі необхідності можуть бути залучені сільгосппідприємствами.
Для проведення збиральних робіт агроформуванням району необхідно 1220 тонн дизельного пального та 220 тонн автобензину. На даний час господарства по мірі наявності коштів накопичують паливо-мастильні матеріали.
У районі є достатня кількість зерноскладів та зерноочисних машин для зберігання та доробки зерна нового врожаю, з метою недопущення його втрат.
З метою недопущення та запобігання надзвичайних ситуацій під час збиральних робіт увагу аграріїв звертаємо на підготовку комбайнів до жнив, особливо їх технічного стану та відповідності вимогам Правил охорони праці та протипожежної безпеки.
Начальник відділу
агропромислового розвитку

райдержадміністрації                                                 Т. Ковальчук

(158)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.