Поезопроза та етнічні вірші – в замку відбувся сучасний перформанс (фото)

Талановита письменниця продемонструвала дубенчанам етнорок-поезію
Вірші, пісні, етнорок сьогодні у виконанні Ірини Баковецької-Рачковської лунали в Дубенському замку. Письменниця, громадська діячка популяризує свою творчість і на кількамісячне тому запрошення завітала 31 березня в Дубно.
«4 роки назад на фестивалі «Тарас Бульба» ми вперше організовували літературну сцену. Запрошували не тільки письменників, а й митців, які працюють у літературному перформансі. На третій день фестивалю участь взяли Юрій Пшеничний і Андрій Бардецький. Коли вже все завершилось, я підійшла до хлопців, сказавши Ви собі грайте, а я буду читати та співати», – розповіла пані Ірина про зародження власного літературного напрямку.

Мисткиня під музику читала та співала вірші про Гурби, незалежність України, Пасху, куст, Ісуса Христа та весну. Окрім власної поезопрози письменниці звучали матрична ритміка, вставки, етнічні фрази. Тексти краєзнавиці присвячені патріотичній ліриці, піднімають соціальні болючі теми.

Етнорок-виконавиця привезла зі собою 2 книги, зокрема детектив з елементами психологізму та реальні історії авторитетних, статусних людей, які заради кайфу позбулись цього всього. Першу книгу «Пластилін» згодом будуть перевидавати.
«Що відрізняє хорошого письменника від поганого? Тільки піар, – вважає Ірина Баковецька. – Якщо ти пишеш, займаєшся собою, то читача ти свого знайдеш».

Своїм дітям композиторка читає твори письменників Рівненщини. А сама авторка останнім часом захоплюється літературою Петра Кралюка.

Гостя також відповіла на запитання щодо ролі літератури, поезії; живі та дієві світоглядні позиції, принципи, які вона використовує; про свою творчість, розповідаючи про особисте, сім’ю; закриття книгарень, бібліотек і низький відсоток читання книг українцями.

На завершення зустрічі охочі могли придбати книги з підписом письменниці.

(96)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.