Підстава чи незнання?

Чому на Острівку не видно козаків
Ті, хто звик гуляти Острівком, а особливо з дітьми, не раз бачили як тут стріляють з лука, навчають дітвору, відбуваються заходи. Поруч уже запрацював мотузковий парк, але роботу тиру на природі чомусь так і не відновили. І справа ж геть не в карантині, адже стріляти можна по кілька осіб, а не гуртом. Чому ж тут не видно жодної діяльності – ми поцікавились у керівника ГО козаків «Дубенська січ». Саме ця організація опікується певною територією на Острівку, ремонтує дитячий майданчик, а ще й періодично після вандалів відновлює поломані конструкції.
Причину відсутності активності Сергій Яковчук пояснив так:
«Тривалий час ми добивались, щоб зробити все законно. Я вже давно звернувся у відділ культури і туризму щодо надання ділянки на обслуговування або в оренду. Писав різні заяви та в черговий раз сказали писати заяву на ім’я мера. Юрист міської ради продиктував текст заяви, в якій я вказав, що просимо надати дозвіл на сервітут. При чому розписав, що йдеться про розміщення тимчасових споруд і проведення різноманітних заходів. Хоча до цього я просив землю в оренду або для обслуговування. Послухавши юриста, написав заяву на ім’я міського голови. А в червні отримав відповідь, де вказано: «…встановлення сервітуту на земельній ділянці буде укладатись договором між Вами та міською радою». Уже зрадів. Ніби й карантин послаблюють, можна буде організовувати заходи. Але інший юрист мені пояснила «підводні камені» такого рішення».
Відповідно до ст. 98 Земельного кодексу України право земельного сервітуту – це право власника або землекористувача земельної ділянки чи іншої заінтересованої особи на обмежене платне або безоплатне користування чужою земельною ділянкою (ділянками). До того ж його надають для проходу та проїзду, розміщення труб і для розміщення тимчасових споруд (малих архітектурних форм). Але аж ніяк не для проведення заходів.
«Ми б проводили захід і до нас прийшли б та оштрафували? Скільки мінімальних зарплат мені б довелось заплатити?» – дивується керівник козаків.
Оскільки Сергій ніколи не боявся висміювати, критикувати дії чи бездіяльність міської влади, через що й зіштовхнувся з проблемами на роботі, а саме в КП «Дубноводоканал», чоловік припускає, що такі «незручності» могли спеціально влаштувати.
А й справді – чому юрист міськради порадив порушувати закон? Від власного незнання чи небажані керівництву міської ради організації не можуть робити добрі справи та займатись із дітьми законно?

(369)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.