Пам’ять про полеглих – це не лише пам’ятники, хрести і постаменти

Відтепер свою дату мають не лише живі захисники України, а й убієнні
Сьогодні, 29 серпня, в Україні вперше офіційно відзначають День пам’яті захисників, які загинули за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність держави. Ініціаторами цього були сім’ї воїнів, що загинули на Донбасі. Для вшанування Героїв обрали сьогоднішню дату невипадково – у цей день у 2014 році на Сході загинула найбільша кількість українських військових.
Відзначення убієнних воїнів Дубенщини розпочалося об 11 год у Свято-Іллінському соборі, де духовенство району, сім’ї загиблих, представники влади та небайдужі помолилися за душі воїнів.

А вже об 11 год 30 хв на майдані Незалежності з тією ж метою зібралися священники Дубна, місцева влада та перехожі дубенчани.
«День пам’яті захисників України – можна думати різне про цю дату, але дуже добре, що є такий Указ. Захисники вітчизни, наші дубенчани, мені вдалося побувати майже в кожному місті, де загинули наші містяни. Я бачив ті місця і прикро, скорботно було дивитися як це відбувалося. Сьогодні можна різне говорити, але вони – Герої, – звернувся до присутніх на заході міський голова Василь Антонюк. – Я хочу сьогодні низько вклонитися батькам, дружинам, сім’ям тих, що загинули на Сході. І ми будемо робити все, щоб пам’ять про наших Героїв завжди була і кожного року не вщухала».

Згадати побратимів на центральну площу міста прийшли військові, які наголосили на важливості вшанування пам’яті тих, хто віддав своє життя. А сьогоднішнє виконання гімну супроводжувалося військовим салютом.

Заступник командира військової частини А2755 з морально-психологічного забезпечення підполковник Андрій Шаповал зазначив:
«Є така думка, що в кожного покоління є своє випробування – у когось це була Друга світова війна, в когось – Афганістан, у когось – аварія у Чорнобилі. Для нашого ж покоління – це антитерористична операція, яку зараз називають Операцією об’єднаних сил. Є таке свято, яке називається День захисника України, яке святкують 14 жовтня, але це свято для живих, а ми повинні вшанувати й тих, хто віддав своє життя за Україну».

Протягом заходу дехто з присутніх тримав у руках соняшники, адже ця квітка стала символом дня пам’яті. Обрали саме сонях, адже найбільше українських синів полягли за свободу держави саме в період, коли цвіте ця квітка.

«Шановні побратими, присутні, дякую, що ви прийшли згадати наших хлопців, які відстояли незалежність і зупинили ворога там, де він є зараз. Вони не впустили в наші міста, села, вулиці цих… російських загарбників. Вони віддали своє найдорожче – життя. І ми мусимо зробити все для того, щоб це не було марним, все для їхніх сімей, друзів», – зазначив голова міськрайонної організації ветеранів АТО Іван Тимощук та попросив духовенство помолитися за убієнних побратимів.

Близько десяти священників об’єдналися під час поминальної панахиди, а присутні зі свічками в руках долучилися до молитви духовенства.
«Цей день зародився з народу, адже протягом останніх 4 років народ сам організовувався і без жодних офіційних вказівок звеличував пам’ять Героїв. Війна – це не те, що є далеким і віддаленим від нас, Герої – це не якісь невідомі особи, ми сьогодні називали їх імена. Це славні лицарі Дубна і Дубенщини, які віддали своє життя за нас, за те, щоб ми жили спокійно і мали можливість будувати своє життя і Україну. І важливо для нас, особливо в цей день, не забути жертву заплачену за незалежність. Цей день має спонукати нас до єдності в державі, щоб ми згуртовувалися і об’єднувалися у боротьбі за кращу долю держави. Пам’ять про полеглих – це не лише пам’ятники, хрести і постаменти. Найкраща пам’ять про полеглих Героїв і тих, хто поклав своє життя за волю – це українська держава і добробут України», – зазначив міський благочинний о. Василь Лозинський.

На завершення заходу присутні поклали соняхи до Пам’ятника борцям за волю і незалежність. Також у цей день представники влади та громадськості відвідали могили Героїв та поклали квіти до місць їхнього спочинку.


(121)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.