Основні проблеми Дубенського району

DSC02722У Дубенському районі, крім відсутності води існує ще ціла низка проблем

Сьогодні, 11 серпня, голова Дубенської РДА на прес-конференції дав відповіді та роз’яснення на основні проблематичні питання, що виникли у Дубенському районі. Однією із основних тем була нестача води у районі. Як зазначив Парфенюк Ю.В., причина нестачі води через відсутність опадів. У планах є відновлення русла Людомирки. Через ЗМІ голова Дубенської РДА звернувся до жителів Студянки та Шепетина.

«У нас напрацьовані питання щодо скважин. І виходом із цієї ситуації я бачу пробиття скважин, а тому відшуковуються кошти. Гроші зможуть виділити після сесії Рівненської ОДА, а також виділять з районного бюджету. Якщо об’єднати зусилля – буде результат», – сказав голова Дубенської РДА.

Також є напрацювання, щоб взяти воду із заказника на території Шепетинської сільської ради. Заказник – державний, раніше там вибирали торф, а зараз є вода. Таким чином буде можливість повернути воду в сторону с. Студянка.

«Це один вихід, щоб забезпечити людей водою».

Проте, проблема із браком води не лише у цих селах, а й в Семидубах, Іваниничах та Мартинівці. Парфенюк Ю.В. зазначив, що в майбутньому будуть водозбірники.

Крім цього, в Дубенському районі все частіше горять великі території. Сьогодні засідала комісія по надзвичайних ситуаціях щодо ліквідації пожежі в с. Сапанівчик. Для цього з резерву виділено паливно-мастильні матеріали. На території Вербської сільської ради – горить дамба. У Миньківцях та Комарівці загоряється торф.

Парфенюк Ю.В. пояснив ситуацію щодо газети «Вісті Дубенщини» всім представникам. Як писав раніше Інформаційний портал м. Дубно, незрозуміло звідки взялась сума в 500 тисяч грн.

«Щоб відкрити газету необхідно 50 тисяч для придбання оргтехніки та 20 для підтримки. Кошти не знімались із соціальних гарантій. Люди хочуть мати відкритий доступ до інформації. Зараз районний бюджет не такий як був 3-4 роки тому, зарплата уже два роки тримається на одному рівні і немає змоги проводити індексацію зарплат. А тому 50 тисяч це питання не вирішить».

Уже половина серпня і скоро формуватимуть бюджет, в якому багато новацій щодо надходжень. Сільські ради знаходяться в кращому стані, ніж район, оскільки 5% акцизного збору від паливно-мастильних матеріалів йдуть у їхній бюджет.

Щодо роботи РДА, то Парфенюк Ю.В. сказав: «Зараз велика увага приділяється співпраці з волонтерами, доставці продуктів для учасників АТО». У школах району здійснюють ремонти, в деяких ремонтують та встановлюють туалети. Дубенська РДА забезпечує співфінансування 4 проектів ООН, зокрема встановлення енергозберігаючих вікон у Варковицькій гімназії, Малосадівській школі, Княгининській амбулаторії, Смизькій школі.

Щодо територіального об’єднання громад, то багато роз’яснювальної роботи по сільських радах проводилось. Голова Дубенської РДА особисто їздив по селах аби роз’яснити жителям інформацію щодо об’єднання.  Плосківська сільська рада ще не прийняла рішення, а тому голова просив їх вирішити до кого вони хочуть приєднатись, оскільки на необ’єднану територіальну громаду кошти не виділятимуть. Від представників ЗМІ звучали питання щодо об’єднання Мильчі, Повчі та Тараканова на які Парфенюк Ю.В. відповів так: «Раніше Повча виявила бажання приєднатись до Тараканова, проте відповідно до закону це не можливо, оскільки вони територіально не суміжні. Зараз вирішили, що Повча об’єднається з Мильчою, а тому збирали комісію щодо центру цієї громади. Жителям Повчі Парфенюк Ю.В. пояснив, що за умови приєднання їхня потужна школа, пожежна команда і надалі функціонуватимуть».

Не забули на прес-конференції про автобусну зупинку на Луцькому перехресті. «Ще будучи депутатом я піднімав це питання і продовжую піднімати. Уже говорили з обласним автодором, щоб влаштувати її. На цьому ж перехресті вирізають дерева аби зменшити кількість сміття, щоб іноземці, що приїжджають в Україну бачили її з хорошої сторони», – зазначив Парфенюк Ю.В.

Крім цього, говорили сьогодні про випалювання деревного вугілля у Довгому Полі. Жителі Семидубської сільської ради скаржаться на шкоду від випалювання, дим, а тому була створена робоча група з представників Дубенської РДА, прокуратури, міліції, екології аби перевірити законність та екологічність. З’ясували, що на території старої ферми у Довгому Полі підприємець займається випалюванням деревного вугілля і має всі необхідні для цього документи.

«Якщо ж це приносить шкоду здоров’ю людей, то однозначно підприємець працювати не буде. Цей ж підприємець обіцяв надати технічну допомогу для облаштування садочка у Грядках», – розповів голова Дубенської РДА.

Згадали й про дитячі садочки у с. Берег та с. Іваннє ремонти в яких не завершені. Але є підтримка обласної ради, а тому, на думку голови, до вересня закінчать.  Щодо кар’єрів, то у Варковичах повноцінно працює уже і до кінця вересня запрацює кар’єр біля гриба.

(463)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.