Нардеп просить міського голову відмовитись від проекту ТЕС

Олександр Дехтярчук вважає, що ТЕЦ розділяє дубенчан, а бажання сільрад щодо створення ОТГ – блокують Дубно
Про це розповів народний депутат Олександр Дехтярчук під час прес-конференції з місцевими журналістами.
«В мене було багато телефонних дзвінків останнім часом стосовно моєї позиції щодо будівництва ТЕС/ТЕЦ. Подібні речі, як прописано в законодавстві, мають обговорюватись з громадою, але не після того, коли підписаний договір оренди на землю. Як на мене, цій справі бракувало публічності з першого дня. Влада має навчитися публічно обговорювати з громадою речі, які впливають, або можуть вплинути на життя громади з першого дня появи таких ідей. Я говорив міському голові, що треба підтримувати ті проекти, які об’єднують громаду. За рік до президентських виборів кожна з політичних сил на місцях чи своїх представників буде намагатися через подібні проекти отримати якісь дивіденди, в тому числі і в Дубні. Моя думка: треба шукати проекти, які об’єднують громаду. Я б на місці міської ради, міського голови відмовився б від цього проекту, а шукав би інші речі, які об’єднуватимуть Дубно, а не ділитимуть» – каже депутат Верховної Ради.
Військова частина у колонії – вигідна місту
Як раніше писав Інформаційний портал м. Дубно, у Дубенську виховну колонію, яку вже законсервували, планували перевести військових, що живуть на Тучинському полігоні. Та питання «зависло» у Мінюсті і Міноборони, оскільки ті зволікають з передаванням приміщення іншим.
«Я з задоволенням підтримав ініціативу міського голови, військових Тучинського полігону про переведення 130 розвідувального батальйону в м. Дубно. Це питання в мене на безпосередньому контролі. Мене просто вбиває байдужість українських чиновників, обох наголошу, чиновників Міністерств, оборони і юстиції. Другий рік, маючи вільні приміщення, практично в тимчасових приміщеннях на полігоні облаштований бойовий підрозділ української армії, де він і живе, і приписаний, попри зиму, попри все. Я говорив Володимиру Гройсману, його команді, про те, що, мабуть, було би доцільно цих відповідальних в Міністерстві людей поселити з нашими військовими на полігон в Тучин, щоб вони трошки пожили в тих умовах, в яких живуть наші хлопці. Я буду робити все, щоб цю частину перевели в м. Дубно. Це економічно вигідно місту, ми отримаємо неабиякий податок. З іншого боку, ми робимо гарну патріотичну справу, бо це бойовий підрозділ української армії. І головне можна буде далі робити наступні кроки. Це соціальне житло для контрактників, де є окрема державна програма, і разом з депутатами міської ради виділяти землю під будівництво гуртожитків, які потім приватизовуватимуть військові. Це сфера будівництва, це робочі місця для будівельників, тобто цілий комплекс заходів, які вигідні місту Дубно» – розповідає нардеп.
У випадку затягування процесу передачі приміщень колонії Олександр Дехтярчук обіцяє зібрати прес-конференцію разом з військовими у Києві і назвати прізвища тих, хто заважає вирішенню питання.
Чвари щодо райлікарні схожі на зведення рахунків
«Сварка навколо Дубенської райлікарні виникла не перший рік і мені прикро про це говорити. Я вважаю, що цей конфлікт набуває рис зведення рахунків, а хотілось би все-таки розуміння керівників міста та району того, що на сьогодні вони не представляють щось одне. Адже Дубенщина підходить до кроку об’єднання в один великий район і оцей приклад чвар – не є найкращим для сусідніх районів. Адже сусідні райони практично на 80 – 90% реформовані і вже утворені об’єднані громади. Наприкінці минулого року до мене зверталися з Адміністрації Президента України, щоб почути моє бачення утворення єдиного об’єднаного району в найближчий час. Не можна блокувати м. Дубно, як місто обласного значення, в його бажанні утворити об’єднанні громади із селами району. Не можна блокувати м. Дубно в реформуванні первинної медичної допомоги, що зараз відбувається. Чимало лікарів із поліклініки, лікарів з міської лікарні, на мій погляд, захочуть попрацювати в сільській місцевості і це добре, в селі немає лікарів. Я думаю, що це має бути не конкуренція, не боротьба за гроші, це має бути спільна продумана позиція, як разом розвивати первинну медичну допомогу і в місті, і в районі».
Швидше створити госпітальні округи
«Я б підтримав реформу медицини на первинному рівні, тому що там виділені гроші на ці речі, але, бачачи непорозуміння, думаю, що треба максимально прискорити реформу утворення госпітальних округів. На жаль, чиновники на місцях мислять категоріями меж територій і не мислять категоріями розуміння об’єднаних районів, розумінням того, що вони представляють не себе особисто, а державу і Президента на місцях» – вважає законотворець.
А також зауважує, що на рахунках області близько 200 млн. грн.., які мають спрямувати на розвиток сільської медицини, утворивши понад 100 амбулаторій. Щоправда треба визначити, де саме вони будуть. А найкраще це можна вирішити, допускає Олександр Дехтярчук, запитавши громадськість.
Села району при об’єднанні ізолюють Дубно? Або про децентралізацію на Дубенщині
«Бажання створити Іванівську об’єднану громаду, до складу якої увійдуть Мильча, Малі Сади і Івання, – для мене це ще одна спроба ізолювати місто Дубно, як місто обласного значення у своєму розвитку. Я не є прихильником дрібних громад і я це неодноразово говорив. Я, наприклад, підтримую утворення потужної Вербської громади, куди б я дуже хотів, щоб ввійшли Птича, Стовпець, як мінімум. Немає жодного змісту утворювати дрібні громади. Дуже важлива зараз позиція Птицької громади. Хоча я так і не дочекався кошторисної документації на дитячий садочок від Птицької сільської ради, але підтверджую, що готовий в 2018 році допомогти з коштами по субвенції соцеконому для облаштування дитячого садочка. Є в мене обіцянка голови адміністрації, що така документація розробляється, але мені потрібна підтримка громади в розумінні децентралізації, де громада отримує багато виграшів, якщо вона піде на утворення об’єднаної громади».
-А чи мають погодження про об’єднання с. Повча (Дубенський район) і с. Миколаївка (Млинівський район)?
«Після того як Мильчанська громада вирішила не йти в ОТГ, то така громада буде дрібною і не значною. У такому випадку я не впевнений, що Кабінет Міністрів надасть погодження для двох сільських рад, на території яких майже немає виробництва, навіть, якщо до них приєдналися би Малі Сади» – відповідає Олександр Дехтярчук.
Готовий зустрітись з керівництвом елеватора
На завершення розмови Олександр Дехтярчук сказав, що не отримував жодного звернення з приводу роботи, викидів елеватора СП «Нива». Якщо ж вони порушують санітарні чи екологічні умови, він готовий зустрітись з керівництвом фірми. Але для цього депутати мають звернутись до обранця Верховної Ради. Нагадаємо, що мешканці Страклова потерпають від викидів, що здійснює це підприємство. Але міські депутати чи рада до цього часу не вплинули та не вирішили цієї проблеми.

(325)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

1 Response

  1. 19 Лютого, 2018

    […] Нагадаємо, що народний депутат Олександр Дехтярчук мав сумнів щодо того чи дозволить Кабмін об’єднуватись цим […]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.