На місці знахідки скелета відкопали низку інших речей

poshuk-skelet-soldat-krivuha3Поліцейські та пошуківці Рівненщини хочуть встановити особу загиблого солдата, рештки якого знайшли на Дубенщині
Ще 30 червня 32-річний дубенчанин виявив на соєвому полі поблизу села Кривуха рештки скелету людини, металеву каску і протигаз часів Другої світової війни. Однак нещодавно пошуківці відшукали там же кістки, а також значок I-го ступеня «Готов к труду и обороне». За ним правоохоронці встановлюють особу його власника, повідомляють у Відділі комунікації поліції Рівненської області, передає Інформаційний портал м. Дубно.
Найімовірніше значок належить невідомому солдату, який загинув у одній із найбільших танкових битв Другої світової війни, яка велася за Дубно-Луцьк-Броди.

Минулого тижня пошуківці товариства пошуку жертв війни та політичних репресій «Пам’ять» спільно з правоохоронцями виявили два місця можливого ведення бою. На одному з них відшукали гільзи та рештки протигазу, а в іншому – продовжили розкопки заново. Адже зі слів представника організації Михайла Балановича, саме в останньому місці була основна лінія оборони, тож загиблий солдат міг прикривати один зі складів. Не виключено, що з ним були ще двоє-троє солдатів.
У п’ятиметровій траншеї пошуківці виявили частину тазобедреної кістки та дві променеві кістки, дуже багато набоїв, гільз з кулемету Максим, залишки протигазу, зокрема частину фільтру.
«Рештки кісток загиблого солдата свідчать про те, що він загинув у бою. Адже усі гільзи, які були знайдені на дні окопу – стріляні, а цілих патронів – невелика кількість, – зазначає начальник поліції Рівненщини Сергій Князєв. – Ми навіть знайшли ампули зі спиртом та ефіром, це був індивідуальний пакет бійця».
Також пошуківці відкопали і саму металеву аптечку, в якій знаходилися ще дві менші за об’ємом ампули, в одній з яких, уцілілій, містилися залишки ефіру. Його використовували для приведення людини до свідомості. Також у аптечці були залишки бинту для перев’язки рани.
Крім того, були знайдені різні пряжки, і, як зазначає Михайло, можливо, від плечового рюкзака солдата. Також збереглися залишки шкіряного взуття, магазину та коробки, де зберігалися набої до гвинтівки Мосіна. Судячи з усього, в цьому місці був кулеметник.

Виявили пошуківці і небезпечну знахідку – детонатор ручної гранати РГ-33, в якому зберігається невелика частина вибухового матеріалу, який приводить в дію основну масу тротилу в гранаті, і найімовірніше він ще не згнив, тож може здетонувати. Тому запал хлопці пізніше знешкодили.
Однак найвагомішою знахідкою став значок першого ступеня «Готов к труду и обороне», 1940 року випуску, який виготовлявся із бронзи, покритої нікелем. Нагороджували ним усіх, хто виконував певний комплекс нормативів фізкультурної підготовки населення у СРСР.

«На цьому значку «ГТО» ми навіть змогли прочитати особистий номер, тому зараз ми звернулись до усіх пошуківців, які займаються такою тематикою, аби вони допомогли у пошуку солдата, – зауважив Сергій Князєв. – Маємо велике сподівання, що ми все таки встановимо його особу. Не виключено, що це міг бути прикордонник.»
До слова, стали відомі результати експертизи кісток, що були знайдені влітку. У зв’язку із відсутністю значної частини кісток скелету та черепа, вираженим руйнуванням, визначити стать, вік і зріст загиблої людини не представилось можливим. Утім, вдалося з’ясувати, що кістки належать одній людині, давність поховання – більше 40 років. Кістки тимчасово поховали до братської могили загиблих воїнів УПА у селі Тараканів.

(27)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.