На Хрінницькому водосховищі працювали спеціалісти відомств

У громаді на Дубенщині відбулась нарада з питань дотримання режимів роботи водосховища в нерестовий період на випадок аварійних ситуацій
Рівненський рибоохоронний патруль взяв участь в нараді з питань дотримання режимів роботи Хрінницького водосховища в нерестовий період на навипадок аварійних ситуацій 2024 року
19 березня 2024 року в приміщенні Демидівської селищної ради  відбулось засідання міжвідомчої робочої комісії по безаварійному пропуску весняної повені, дощових паводків та дотримання роботи Хрінницького водосховища в нерестовий період на випадок аварійних ситуацій 2024 року. В зустрічі взяли участь представники Демидівської селищної ради, Рівненського та Волинського рибоохоронних патрулів, Регіональні офіси водних ресурсів у Рівненській та Волинській областях, Демидівського районного сектору Головного управління ДСНС України у Рівненській області,  ТОВ «Укртрансрейл» та представники інших відомств.
Під час зустрічі обговорили та проаналізували актуальну інформацію стосовно показників рівнів води на Хрінницькому водосховищі, здійснили огляд Хрінницької ГЕС. Під час зустрічі товариству з обмеженою відповідальністю «Укртрансрейл» доручено дотримуватись затвердженого режиму роботи Хрінницького водосховища на весняний період та припинити наповнення Хрінницького водосховища за рахунок збільшення санітарного пропуску води через гідротурбіни ГЕС. Починаючи з 20 березня 2024 року весь приток води пропускати через аварійно-ремонтні отвори ГЕС без міни рівня води у верхньому б’єфі. Також здійснювати контроль за рівнем води у водосховищі та в річці Стир по водпосту Щуровичі та щоденно надавати інформацію про рівневі режими до Демидівської селищної ради, Регіонального офісу водних ресурсів у Рівненській та Волинській областях.
Нагадаємо, що у Рівненській та Волинській областях Хрінницьке водосховище є найбільшим штучно створеним водним об’єктом, і з самого початку свого існування є одним з основних рибопромислових об’єктів, у якому нараховується близько 28 видів риб, які відносяться до 8 родин.
В свою чергу, Рівненський рибоохоронний патруль, звертає особливу увагу на те, що рівневий режим водосховища є одним із основних факторів, які впливають на проходження нересту. На початок нерестового періоду рівень води у водосховищах має відповідати відмітці нормального підпірного рівня (НПР), встановленого правилами експлуатації. Саме за такого рівня основні нерестовища заповнюються водою, утворюючи належні умови для нересту риб. Сподіваємося на дотримання  оптимального рівневого режиму водосховища, адже від того наскільки успішно та вдало пройде нерест залежать майбутні запаси водних біоресурсів.

(172)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.