На Дубенщині підростають юні козачата

козаки плоска школа2День козацької звитяги в Плосківській школі
Запорізька Січ… Козаччина… Легендарне минуле нашого народу… Синонім свободи, людської національної гідності, талановитості. Навіть у наш час, коли хочуть підкреслити чоловічі якості хлопчика чи юнака, кажуть: «З нього буде добрий козак», «Він справжній козак».
Отож недарма останній день у пришкільному таборі «Веснянка» Плосківської ЗОШ І-ІІ ступенів отримав назву «День козацької звитяги». Конкурс «Гей, ви, хлопці-запорожці», який проводився у таборі, вкотре підтвердив, що й нині у нас підростають хлоп’ята, про яких можна сказати: «Славний козак».

Для участі в конкурсі юні козаки поділились на два курені: «Козацька слава» (курінний отаман – О. Бірук) і «Червона калина» (курінний отаман – М. Білецький). Кошовий та козачка – ведучі конкурсу. Дівчатка-козачки – вболівальниці; вони танцювали, співали пісні у перервах між виступами учасників. У конкурсі – 6 етапів, 6 сходинок: літературна, пісенна, історична, спортивна, кулінарна, танцювальна, пройшовши які, один із куренів мав здобути перемогу. При оцінюванні читання літературних художніх творів, виконання пісень на козацьку тематику враховувались знання тексту, виразність, артистичність виконання; зміст та емоційність оповіді про відомого історичного діяча часів козаччини впливала на оцінку в конкурсі «Справжні лицарі Січі-матері» (історична сходинка). Найбільше сподобалась юним запорожцям  спортивна сходинка, бо тут вони змогли  показати свою силу, проявити спритність та витривалість. Конкурси «Козак Мамай»(конкурс «верхової їзди»), «Козацький герць»(двобій у колі), «Рукоборець», «Передача козацького пакета», «Переправа», «Втеча полоненого з неволі» засвідчили, що нинішні хлопці, як і колись козаки, теж шанують культ фізичної досконалості, вправності, чесності і товариськості. А що козаки люблять смачно поїсти, а потім ще й гарно повеселитися, підтвердили два останніх етапи конкурсу. Після змагання, хто швидше з’їсть козацьку кашу, усі разом – і учасники, і вболівальники – танцювали «Козачка» – хто як умів.

Сильними, фізично загартованими проявили себе хлопці-запорожці обох куренів, тому перемогла у конкурсі козацька дружба і взаємопідтримка. Закономірно, що після конкурсу, який вимагав від учасників фізичних якостей, треба трохи відпочити. Натомість працюватиме мислення. Бо далі ж проводиться історична вікторина «Я і Україна». Її питання, звичайно ж, стосувалися минулого українського народу і такого неповторного явища в його історії, як  Запорізька Січ. Розташування козацької вольниці, гетьмани і козацька старшина, атрибути влади, житло, предмети побуту, одяг, зовнішність запорожців – ось далеко неповний перелік предметів, понять, явищ, які були «сховані» у сформульованих визначеннях і які вихованці табору повинні були назвати одним словом. Значна увага у вікторині приділялась і таким питанням, як Україна в минулому, Україна сьогодні, славетні українці – політичні, історичні постаті, діячі мистецтва, визначні дати в історії країни. Цікавим був конкурс з реаліями «Як у нас на Україні».
Найкращими знавцями козацьких часів у нашій історії виявилися М.Білецький, О.Бірук, І. Мартяк, К. Анікєєва. Пісня «Козацькому роду нема переводу», яку наприкінці гуртом заспівали хлопці та дівчата, прозвучала як вияв національної гордості і самосвідомості, бо, як писав В. Симоненко, «тільки тим історія належить, хто сьогодні бореться й живе».

(59)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.