Кому підвищать пенсії із 1 грудня?

З 1 грудня пенсіонерам Рівненщини підвищать пенсії, однак не всім

Як повідомляють у департаменті соціального захисту населення Рівненської облдержадміністрації, з 1 грудня 2016 року, відповідно до Закону України від 25.12.2015 №928 «Про Державний бюджет України на 2016 рік», підвищуються соціальні стандарти, зокрема:

– на одну особу в розрахунку на місяць – 1544 грн.;

– для працездатних осіб – 1600грн.;

– для осіб, які втратили працездатність – 1247грн.

Будуть збільшені, виходячи із розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (1247,00грн.):

– мінімальні розміри пенсії за віком (за наявності страхового стажу 20 років для жінок, 25 років для чоловіків – для пенсій призначених до 01.10.2011; 30 років для жінок, 35 років для чоловіків – для пенсій призначених після 01.10.2011);

– мінімальні розміри пенсій по інвалідності, в зв’язку з втратою годувальника;

– розміри надбавок та підвищень, які залежать від розміру прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність;

– мінімальні розміри пенсійних виплат шахтарям, інвалідам війни, учасникам бойових дій, інвалідом, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Виходячи із розміру прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунок на місяць (1544,00 грн.), проводиться перерахунок надбавок особам, які мають статус «Почесний донор СРСР», «Почесний донор України». Розмір надбавки збільшується з 139,90 грн. до 154,40 грн.

Виплата пенсій працюючим пенсіонерам проводиться у розмірі 85% прожиткового розміру, але не менше ніж 150% прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність, (з 01.12.2016 – 1870,50грн. (1247*150%)).

Не проводиться перерахунок виходячи із розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність,

– працюючим пенсіонерам у частині доплати до мінімального розміру пенсії та доплати за понаднормовий стаж;

– підвищення особам, які мають статус «дитина війни», відповідно до Закону України « Про соціальний захист дітей війни»;

– додаткові пенсії за шкоду заподіяну здоров’ю та компенсаційної виплати за втрату годувальника відповідно до Закону України « Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Крім того, не переглядається розмір щомісячної державної адресної допомоги, передбаченої постановою Кабінету Міністрів України від 26.03.2008 №265 «Деякі питання пенсійного забезпечення громадян», Якщо одержувачі пенсій не є інвалідами, дітьми – інвалідами та не отримують пенсію в разі втрати годувальника.

Також, не збільшується розмір пенсійної виплати у випадках, коли:

– розмір підвищення перерахованого розміру пенсії менше можливої поточної індексації у місяці перерахунку. В цьому випадку встановлюється фіксована індексація, яка визначається як різниця між можливою поточною індексацією та сумою підвищення пенсії;

– розмір підвищення перерахованого розміру пенсії менше розміру фіксованої індексації, встановленої до 01.12.2016 року.

Утримання податку на доходи фізичних осіб та військового збору проводиться з суми пенсійних виплат або щомісячного грошового утримання, розмір яких перевищує десять розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність ( у розрахунку за місяць),встановленого на 1 січня звітного податкового року, – у частині такого перевищення .

Починаючи з 1 липня 2016 року, оподаткування пенсій здійснюється в частині перевищення понад 10740 гривень.

(145)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.