Коли слід очікувати на спалах грипу на Дубенщині

Спеціаліст розповів чи готові до коронавірусної інфекції в місті
На Рівненщині зростає кількість хворих на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ – далі). У понад 50 навчальних закладах тимчасово зупинили навчання та оголосили карантин. Яка ж ситуація на Дубенщині, коли очікувати на спалах та що треба знати про коронавірусну інфекції – ми поцікавились у завідувача Дубенського міськрайонного відділу державної установи «Рівненський обласний лабораторний центр» Юрія Мухи.
– Розкажіть, будь ласка, про свою установу та чим Ви займаєтесь?
– Наша установа залишилася після реорганізації санепідемслужби та функції трошки помінялися. Працівники здійснюють моніторинг за інфекційними захворюваннями, моніторинг за тими захворюваннями, які в нас реєструються – починаючи від кишкових інфекцій до спалахів кору, дифтерії, спостерігаємо за грипом і ГРЗ. Також проводимо лабораторні дослідження. У нас є бактеріологічна та санітарно-гігієнічна лабораторії. Перша здійснює дослідження діагностичні, в тому числі при проходженні медичних оглядів. Санітарно-гігієнічна лабораторія досліджує об’єкти навколишнього середовища, тобто дослідження води на різні показники, дослідження атмосферного повітря, шуму, ґрунту. Це все це робиться за заявами і зверненнями фізичних та юридичних осіб. Укладається угода, проводиться оплата за наші дослідження і ми видаємо результати. Наша лабораторія – єдина акредитована в нашому регіоні лабораторія.
– Зараз актуальне питання грипу, яка ситуація на Дубенщині?
– Ми здійснюємо моніторинг щотижнево, щотижнево збирається інформація з усіх лікувально-профілактичних закладів, щоб своєчасно реагувати в разі підвищеного рівня захворюваності. За останній тиждень показники такі: по місту 98,8% допорогового рівня, по району – 97% допорогового рівня (дані на 30 січня). Пороговий рівень – це та межа, при досягненні якої ми вважаємо, що в нас вже високий ріст захворювання, є епідемія грипу і необхідно запроваджувати додаткові заходи для того, щоб забезпечити поширення даної інфекції. А це впровадження масочного режиму (у лікувально-профілактичних закладах, аптечній мережі, закладах торгівлі, закладах освіти). Крім того вводиться дезінфекційний режим – прибирання проводиться зі застосуванням дезінфікуючих засобів. Після оголошення епідемії грипу запроваджуємо щоденний моніторинг дітей, які відвідують школу, щоб своєчасно рекомендувати припинення навчання в школах. При досягненні 30% відсутності дітей ми рекомендуємо міській і районній владам розглянути питання. Так ми намагаємось запобігти більш масовому поширенню грипу та ГРВІ.
– Які ваші прогнози, коли варто очікувати на спалах захворюваності?
– Якщо такі темпи будуть надалі, то цього тижня можемо досягнути епідемічного періоду. Як тільки ми досягаємо епідемічного періоду на засідання надзвичайної протиепідемічної комісії винесемо питання щодо доцільності припинення навчання по школах міста та району. Грип протягнеться з тиждень-два, а тоді у зв’язку з погодою розпочнеться ріст.

– А як дубенчанам вберегтись, попередити грип?
– Перш за все, це проведення профілактичних щеплень. Особливість щеплення проти грипу виявляється в тому, що його необхідно проводити щорічно. І щорічно проводити вакциною, яку рекомендують фахівці, які прогнозують той штаб грипу, який може бути. За рік наперед робляться прогнози, який саме штам грипу буде циркулювати, розробляється вакцина і виготовляється та вакцина, яка буде ефективною. На сьогодні в Україні рекомендовані Ваксігрип Тетра (виробництва Франція) проти 4 штамів грипу і ДжіСіФлю (виробник Південна Корея) проти 3 штамів грипу. Вакцину можна придбати в аптеці, десь за 250-300 гривень Крім того, уникати масового скупчення людей, контакту з хворими, дотримуватись правил гігієни, повноцінне харчування та загартовування організму.
На завершення розкажіть, будь ласка, про коронавірусну інфекцію, яка на вустах у багатьох.
– Дуже актуальне на сьогодні питання – це виникнення коронавірусної інфекції. Вона виникла в Китаї, в місті Ухань з ринку морепродуктів. Захворювання є надзвичайно небезпечним, тому що воно нове, вид збудника не виділили. Люди цією інфекцією не хворіли, імунітету немає. Крім людей хворіють коти та птиця. Раніше вважалося, що коронавіруси вражають тільки легеневу систему птахів, але на сьогодні виділили 7 їхніх типів. Коронавірусна інфекція протікає надзвичайно важко, протягом одного-двох днів висока температура і вражаються легені та нирки. Про масштабність свідчить те, що тільки за одну добу виявили понад 1500 тисячі хворих. Крім Китаю, уже 15 країн вражені цією інфекцією. Виникнення захворювання в нас, я вважаю, актуальне. Зв’язок з іншими країнами в України дуже високий і є ризик поширення інфекції.
– А чи готові в Дубні до цієї інфекції?
– На мою думку, коронавірусна інфекція відноситься до групи особливо небезпечних інфекцій, тому що швидко розвивається, важке ускладнення і на сьогодні немає специфічного лікування, вакцини, щоб вакцинуватись. На виготовлення останньої треба близько року. Ми можемо лікувати хворого в інфекційному відділенні Дубенської лікарні. Хотів би зазначити, що наше відділення матеріально і збудоване, як типове інфекційне відділення. Палати боксовані, хворий перебуває окремо, можливе забезпечення повноцінної ізоляції. Туалет всередині, їжа подається через вікно. Тобто можливість ізолювати хворого і надання допомоги є.
Бережіть себе та не хворійте.

(511)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.