Інклюзивно-ресурсний центр змінить місце «дислокації»

У дубенських садочках працюватимуть інклюзивні групи
У Дубні в дошкільних навчальних закладах функціонуватимуть інклюзивні групи. Таке рішення схвалили члени виконкому на останньому засіданні. Відповідно до рішення, з цього року в штатний розпис ДНЗ № 5 та ДНЗ № 6 ввели ставку асистента вихователя. А ще під час обговорення мова зайшла про те, що Дубенський інклюзивно-ресурсний центр, що діє на базі гімназії № 2, переїде. У міжшкільному навчально-виробничому комбінаті (мікрорайон Базарчика) уже триває ремонт приміщення, де розміщуватиметься Центр. Ми поцікавились думкою керівниці Людмили Одварко з цього приводу.

– Як Вам така ідея, що зміниться від переїзду?
– Ідея дуже хороша, ідея дуже потрібна, тому що це приміщення, що ми маємо, надзвичайно маленьке, складається з двох кімнат. Одна кімната для первинного прийому громадян, для моєї роботи, а в іншій працюють 7 спеціалістів. І це надзвичайно маленьке приміщення для того, щоб організувати належним чином роботу з дітьми та батьками. А взагалі наявність інклюзивно-ресурсного центру показала, що потреба в ньому надзвичайно велика. І для того, аби кращим чином, враховуючи інтереси дітей з особливими потребами, влаштувати роботу з ними – необхідно нове приміщення. Діти з різними потребами, з різними нозологіями, з порушеннями уваги, порушеннями пам’яті, різними поведінковими проявами. Звісно, що ми це все компенсуємо, розставляємо розклад, ставимо ширми, але нове приміщення дасть можливість більш реалізуватися вчителю, більш налагодити співпрацю з батьками. Це така необхідність, що ми не можемо дочекатись.
– А чи бачили Ви те приміщення, де здійснюють ремонтні роботи?
– Ми були там. Управління освіти тісно співпрацює з нами – і у виборі кольорів, бо потрібен особливий підхід, і матеріально-технічного забезпечення. Це приміщення буде великим надбанням і великою перемогою для нас. Скажімо так: якби я зараз хотіла ставити більші вимоги до спеціалістів, хоча вони в мене всі професіонали, то я не можу цього робити при таких умовах. Ми ще мріяли про нього на початок вересня і це дуже великий прорив.
– Скільки дітей отримують послуги в Центрі?
– Корекційно-розвиткові послуги отримує близько 40 дітей. Комплексною оцінкою охопили 146 дітей. Надаємо консультативну допомогу батькам.
– Що таке комплексна оцінка?
Це обстеження розвитку дитини у всіх її станах – фізичному стані, емоційно-вольовій сфері, когнітивній, освітній діяльності. Ми проводимо оцінку, щоб визначити чи є в дитини особлива освітня потреба, в якій саме сфері дитина має труднощі або порушення. Це дуже клопітка праця, тому що висновок на 1 дитину займає 8-10 аркушів. Це як характеристика компетенції, знань, вмінь і потреб дитини, а також рекомендація як працювати батькам, вчителям, психологові тощо.
– Коли центр відкрили у вас були вакансії, яка ситуація зі спеціалістами зараз?
– Ми охоплюємо всіх дітей, укомплектовані необхідними спеціалістами, окрім тифлопедагога (працює з дітьми з порушенням зору). Але в нас тільки одне таке звернення було. У нас є сурдопедагог, яка працює з дітками з порушеннями слуху, а таких діток чимало.
Нагадаємо, що інклюзивно-ресурсний центр у Дубні відкрили напередодні навчального 2018-2019 років як перший в області. Отримати послуги логопеда, психолога чи іншого фахівця можна безкоштовно

(325)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.