Хто і з ким об’єднується на Дубенщині

На Дубенщині вкотре редагують перспективний план об’єднаних територіальних громад
В Україні триває процес децентралізації, триває він і на Дубенщині. На сьогодні, у Дубенському районі є 3 ОТГ. Скільки буде ще незабаром та хто з ким об’єднається – вирішували нещодавно у Дубенській райдержадміністрації. Представники Офісу Реформ разом із районним керівництвом, сільськими головами вносили зміни у перспективний план формування територій громад Дубенського району.
«У нас на Рівненщині є 18 об’єднаних громад з 61. До кінця року більше половини громад мають бути об’єднані. Сесія обласної ради в кінці травня-на початку червня приймає зміни до перспективного плану і тоді у жовтні, це крайній термін, ЦВК оголошує вибори в тих громадах, які виявлять бажання об’єднуватись. Також законодавство зараз дозволяє проводити об’єднання і «білі плями», які були, зникають», – розповідає Руслан Сивий.

«Останні зміни до закону «Про добровільне об’єднання територіальних громад» зорієнтовані на укрупнення об’єднаних громад. Якщо говорити в контексті того, що прийнято, так званий законопроект «олійної плями», то на сьогодні дійсно спрощена процедура об’єднання громад. Громада може утворитись не в повному складі, але обов’язковою умовою є об’єднання навколо центру визначеного перспективним планом. Уже розглядаються такі питання, щоб об’єднувати малі територіальні громади між собою. Щодо тенденцій по об’єднанню, то скоріш за все, цей процес завершиться в цьому році», – доповнює колегу Василь Курилас.

На сьогодні є два варіанти укрупнення громад – об’єднання або приєднання. Який із них оберуть сільські ради на Дубенщині – вибирати їм. Хоча й багато рад до цього часу не визначились, що їм робити. І чимало керівників у районі виступили за примусове об’єднання.
Так, наприклад, депутати Стовпецької ради призупинили об’єднання, хоча відповідно до плану мали б це зробити із Вербською та Птицькою сільрадами. Нещодавно було прийнято законопроект № 5520 (але він ще не підписаний Президентом), який дозволяє проводити вибори без зміни меж району. А тому Повчанська сільська рада має намір об’єднатись із Миколаївською, що на Млинівщині та Мильчанською громадою. Хоча остання, маючи необхідне приміщення, не погоджується із центром у Повчі та остаточне рішення прийме на квітневій сесії після отримання листа щодо ініціювання добровільного об’єднання. Майданська сільська рада мала б увійти до Семидубської ОТГ, де будуть Семидубська, Соснівська та Гірницька сільські ради, проте взагалі не підтримує децентралізацію. Остаточно із об’єднанням у Дубенському районі визначились Івання та Малі Сади, які стануть Іваннівською ОТГ. Хоча дуже здивували працівників міської ради, коли заявили, що розміщуватимуться у Дубні. Тараканівська ОТГ включатиме в себе Тараканівську, Рачинську та Плосківську сільські ради. Дубно лишається саме та чекатиме змін в законодавстві.

Саме так виглядає децентралізація на Дубенщині на сьогодні.

Члени робочої групи підтримали зміни та втретє редагували перспективний план формування громад.

(159)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.