Хто і що пообіцяв для Вербського терапевтичного відділення

Коли першу обіцянку мер не виконав, то другу гарантував перший заступник голови ОДА Подолін із головою РДА Іщуком
Про можливе закриття і збереження Вербського терапевтичного відділення говорили сьогодні, 2 липня, в Дубні. З ініціативи Рівненської ОДА, в міськраді зібралися представники влади області, міста, району та сільської ради, а також головні медики області, міста і т.в.о. директора лікарні. Відділення № 2 у Вербі є структурним підрозділом останньої. До того ж запрошували керівництво районної ради, але ніхто з них не з’явився за «круглим столом».
Коротко щодо історії, фінансових питань у закладі прозвітував начальник управління охорони здоров’я обласної державної адміністрації (ОДА) Олег Вівсянник. Лікар працює на 0,5 ставки, а є 11 штатних посад і 14 працівників. Оскільки відділення з 1 квітня фінансує НСЗУ, то до кінця року на комунальні послуги треба в межах 86 тисяч гривень.
«Отже, стоїть питання – хто профінансує цю суму, щоб зберегти заклад? Відділення знаходиться поза містом, допомога надається мешканцям району. Ці кошти повинні звідкись бути виділені. Перший шлях – це доплачує місто. Другий – доплачує районна рада. Третій – територіальна громада. Четвертий – якщо не буде такої можливості – управлінням охорони здоров’я створити на базі лікувально-профілактичних закладів амбулаторію загальної практики і сімейної медицини, тобто денний стаціонар, де буде надаватись медична допомога пацієнтам», – зазначив Олег Вівсянник.
А також додав про можливість створення цілодобового посту при медзакладі.

Голова районної державної адміністрації Володимир Іщук зауважив, що немає перевиконання районного бюджету, а тому додати субвенцію, яка надається з вільних залишків, можливості немає. А от перевиконання є у Вербській сільській раді, що пізніше підтвердила голова Ірина Івашинюта. Вона сказала, що попри інші проблеми вони готові надати 50 тисяч гривень міському бюджету на оплату комунальних послуг у відділенні.
«Люди категорично налаштовані, а ми, як орган місцевого самоврядування, підтримуємо своїх людей, виборців. Вони хочуть, щоб ми зі сьогоднішньої зустрічі повернулись з якимись гарантіями», – сказала Ірина Івашинюта.

Олег Вівсянник звернув увагу на необхідності оновлення матеріально-технічної бази закладом для подальшого фінансування НСЗУ терапевтичного відділення. Т.в.о. директора лікарні Володимир Крохмаль пропонував створити робочу групу, щоб потім це не лягло це на його плечі. Але перший заступник голови Рівненської ОДА Сергій Подолін вважає, що треба йти назустріч населенню:
«Писати папери кожен із нас вміє. Є питання людської та політичної державної відповідальності. Якщо ми з Вівсянником приїхали з області за дорученням губернатора, НСЗУ оплачує зарплату, а Ви додаєте кошти на комунальні, ми гарантуємо збереження закладу. Через два місяці, Олеже Михайловичу (до начальника обласного управління охорони здоров’я – прим. ред.), Ви плануєте нараду щодо стану передачі об’єктів із району місту, перспективу Вербського відділення».

В кінці голова сільської ради нагадала міському голові про обіцянку і запитала чи все-таки допоможе місто з фінансуванням, чи вона щось не так зрозуміла. Мер Василь Антонюк запевнив, що ситуація з відділенням не є каменем спотикання з районною владою через те, що остання не передала все майно, що належало лікарні.
Таким чином, функціонування Вербського відділення гарантували до кінця 2020 року, або хоча б до місцевих виборів.
Не можна не зазначити про районну раду, яка на зустріч навіть не відправила представника, оскільки працівники отримують зарплату, до того ж немаленьку, а роботу при цьому не виконують. Тим самим не дбають про громадян, не відстоюючи їхні інтереси.

 

(393)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.