Хто і на що отримає кошти соцеконому

Нардеп від Дубенщини розповів про бюджет на наступний рік та субвенції місцевим казнам
Аби розповісти про роботу за сесійні тижні у Верховній Раді народний депутат Олександр Дехтярчук 22 жовтня у Дубні зібрав прес-конференцію. Розпочав із бюджету. 242-ма голосами обранці затвердили проект Бюджету на 2019 рік у першому читанні і направили Постанову на доопрацювання і перерахунок Уряду.
«Я тішуся з того, що мені, ще 12 депутатам і Олександру Співаковському вдалося відстояти думку, що ми не будемо голосувати за бюджет, якщо уряд не викине з бюджетного кодексу передачі на місцеві бюджети коледжів. 69 середніх навчальних закладів, які перебувають в системі освіти, планувалось передати на місцеві бюджети. Ми поставили це питання принципово і було прийнято позитивне рішення. Принаймні рік ці заклади перебуватимуть на державному бюджеті і в системі університетської освіти», – розповів нардеп.
Комітет законотворця пропонував збільшити розмір видатків на децентралізацію, оскільки сума не змінюється, а кількість громад – збільшується. Але цю позицію ще не відстояли. Не відстояна також додаткова дотація – кошти Мінфіну, що йшли та розподілялись областю на технічних працівників шкіл, садочків або ж інші цілі. Такий розподіл відбувався не пропорційно і в ручному режимі, і, за словами народного обранця, він та його комітет наполягають ліквідувати таку дотацію і додати кошти на освітню, медичну субвенції.
«Я розповідав не один раз про помилкову, на мій погляд, формулу освітньої субвенції. Коштів не вистачає. Але нам вдалось вибороти поділ на класи – іноземну мову, інформатику та українську мову, де російськомовне населення. Друге – інклюзивна освіта. Її запровадили, але коштів не передбачили і центри створювались за рахунок органів місцевого самоврядування. Ну і питання, що стосується сільського і міського населення. Коефіцієнт на сільське населення значно вищий, ніж міський. А при об’єднанні з містом – села втратили кошти. Так вийшло з Млиновом, Радивиловом. Тому ми наполягаємо, щоб в другому читанні державного бюджету було прописано окремо субвенції для сільського і міського населення».
І проблеми відсутності обладнання, книг чи парт відомі Олександру Дехтярчуку. Як висновок – в межах своїх повноважень він намагається впливати на міський відділ освіти. Освітня реформа має сприяти створенню не нової української школи, а доброї школи.
Відстоюватиме законотворець нарахування прибуткового податку за місцем знаходження структурних підрозділів. Наприклад, податок, що рахують на працівників підрозділу Укрзалізниці у Мирогощі мають сплачувати у місцевий бюджет Мирогощі, а не державний. Також обранець вважає, що необхідне 100% фінансування держпрограм лікування онкохворих і дітей. Але Кабмін поступився лише на фінансування терапії онкохворих, тобто на безкоштовну діагностику.
Окрім того, вже закріплено перехід на середньострокове планування бюджету, тобто Уряд буде розраховувати надходження, видатки і ризики на три роки вперед.
«Позиція моя особиста і моєї фракції – потрібно збільшувати видатки на українську армію. 210 млрд грн передбачено у новому бюджеті, але треба ще мінімум 5-7 млрд на облаштування сучасних сховищ для боєприпасів. У цю ж суму включено 27% підвищення зарплати контрактників. Але в армії є проблеми. Маючи 200 тисяч контрактників, військові не змогли забезпечити належну охорону складів. Я не є прихильником виділення додаткових грошей на склади, думаю, що там треба спершу навести порядок. Але Міноборони наполягає на 5 млрд грн для охорони складів», – зауважив Олександр Детярчук.
Що ж стосується доріг, то у бюджеті на наступний рік на ремонт доріг передбачили 60 млрд грн. Легше ремонтувати ті дороги, які мають проектно-кошторисну документацію та мінімальне співфінансування.
З програми соцеконому на округ нардепа з 5 млн грн Дубну дістанеться 480 тис., Дубенському району – 620 тис. та Мирогощанській і Смизькій громадам по 210 і 280 тис. грн відповідно. Зокрема, по 120 тис спрямують на придбання та облаштування дитячого ігрового майданчика у Дубні на вул. Млинівська, Зої Гайдай, Кондратюка та для Дубенського навчально-виховного комплексу «Школа-гімназія». По 100 тис. грн виділять на придбання акустичної апаратури у Дубенський районний будинок культури, придбання та облаштування дитячого ігрового майданчика для Дитиницького НВК, по 80 тис. грн на ігрові майданчики у Стовпецький і Повчанський садочки, у с. Берег та комп’ютерної техніки для Повчанської ЗОШ І-ІІІ ст. За 20 тис. куплять телевізор для Стовпецької ЗОШ І-ІІІ ст., 30 тис. – плиту у Мирогощанський ДНЗ та за 50 тис. музичні інструменти для Відділу освіти, культури, туризму, молоді та спорту Смизької селищної ради. 160 тис. спрямують у Вербський терцентр, 150 тис. – у Смизький відділ освіти, культури, туризму, молоді та спорту на комп’ютерну техніку і 180 000 у Державну школу мистецтв Мирогощанської сільської ради.
Ще 5 млн грн на наш округ погодився дати депутат-списочник Григорій Шверк, але остаточне рішення – не прийняте.

(214)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.