Хірург Дубенської міської лікарні Роман Чучак: «Я дуже вдячний своїм вчителям»

Дубенська міська лікарня володіє висококваліфікованими кадрами
Незважаючи на масу проблем перехідного періоду, молодий перспективний хірург Дубенської міської лікарні вірить у світле майбутнє районної хірургії, аргументуючи це тим, що лікарня володіє висококваліфікованими кадрами і їхнім бажанням постійно вдосконалюватися та здобувати новий досвід.
– Я не так давно працюю у Дубенській міській лікарні, – розповів лікар-хірург хірургічного відділення з ліжками урологічного профілю закладу Роман Чучак, – але встиг помітити, що значна частина пацієнтів, яким ми можемо провести хірургічне втручання на місці, їдуть у область. Мова не йде про складні операції, які справді виконуються тільки на третинному рівні. Я говорю про ті втручання, які ми кваліфіковано і якісно проводимо у нашому хірургічному відділенні.
Це лікування гриж живота, жовчнокам’яної хвороби, гнійних захворювань шкіри та підшкірно-жирової клітковини, доброякісних пухлин шкіри та підшкірно-жирової клітковини, проктологічних захворювань (геморою, хронічних анальних тріщин, доброякісних пухлин анального каналу, куприкових ходів). Також ми займаємося невідкладною хірургією. Надаємо допомогу при гострих апендицитах, перфоративних виразках шлунка та 12-палої кишки, гострому холециститі, гострому панкреатиті, кишковій непрохідності та защемлених грижах. Надаємо паліативну допомогу та симптоматичне лікування онкологічним хворим (у станах після хіміотерапії) та розписуємо протоколи знеболення онкологічних хворих. Проводимо операції при врослому нігті, куруємо патологію діабетичної стопи.
Важливо, що наше відділення працює, використовуючи європейські та американські протоколи у лікуванні хірургічних хворих. А пріоритетним напрямком розвитку хірургічної допомоги у нашому відділенні є широке впровадження лапароскопічних та малоінвазивних втручань, що в комплексі із протоколом Fast track дозволяє зменшити період непрацездатності та реабілітації пацієнта, мінімізувати післяопераційний больовий синдром та досягнути хороших косметичних і функціональних результатів.
Відділення має й широкий спектр діагностичних процедур: ультразвукова, ендоскопічна діагностика, комп’ютерна та магнітно-резонансна томографія, цифрова рентгенографія. Також ми проводимо ректоскопію з метою діагностики проктологічних захворювань. Обов’язковим є гістологічне та цитологічне дослідження післяопераційного матеріалу. У лікарні працює потужна лабораторія, що дозволяє проводити діагностику на високому рівні.
У нас встановлено сучасне обладнання для виконання лапароскопічних оперативних втручань фірми KARL STORZ, електрозварювальні апарати Liga Sure. Це дозволяє виконувати операції з мінідоступів (3-4 проколи до 1 см) без вагомої крововтрати та з мінімальним травмуванням навколишніх тканин.
При лікуванні гриж живота хірурги відділення використовують сучасні аллотрансплантаційні матеріали, що дозволяє зменшити відсоток рецидиву захворювання до 1%. За бажанням пацієнтів формуються внутрішньошкірні (або косметичні) шви.

Але, звичайно, жодне обладнання не замінить досвідченого та високопрофесійного фахівця, який бере на себе відповідальність за надання медичної допомоги. Наразі у хірургічному відділенні, яким керує Володимир Володимирович Степановський, працює команда досвідчених хірургів, до якої входять Володимир Володимирович Крохмаль (головний лікар Дубенської міської лікарні), Віктор Петрович Федорчук, Володимир Степанович Ковбасюк, Володимир Мефодієвич Саюк, Володимир Михайлович Майданюк, Олег Володимирович Марущак, Олексій Аполлінарійович Стрикель та Роман Володимирович Чучак. Роман Чучак – наймолодший серед колег, але завдяки досвіду, який набував під час інтернатури, бажанню навчатися і вдосконалюватися горить бажанням іти вперед і постійно поповнювати коло оперативних втручань, які можливо проводити на базі відділення.
– Я родом із Радивилівщини, – розповідає він про себе. – У моїй родині немає лікарів, але з дитинства у мене була схильність до природничих наук, зі шкільної парти найбільше подобалися хімія та біологія. Був неодноразовим призером і районних, і обласних олімпіад із цих предметів, що й допомогло вступити до медичного університету. Мені подобалася медицина в цілому, але коли почав відвідувати хірургічні гуртки, лекції з хірургії, бачити хірургічних хворих, то зрозумів, що хірургія – це моє. На четвертому курсі університету вперше потрапив в операційну як асистент, і саме тоді остаточно закохався в хірургію. Від того часу не мав жодного сумніву в тому, що зробив правильний вибір.
Інтернатуру майбутній хірург проходив на базі Рівненської обласної клінічної лікарні та Рівненського обласного протипухлинного центру.
– Я дуже вдячний своїм вчителям, під керівництвом яких проходив становлення як хірурга, – каже він. – У першу чергу Олександру Леонтійовичу Нестеренку та Василю Дмитровичу Кордяку, які не тільки ділилися секретами хірургічної майстерності, відточували оперативну техніку, а й навчали чуйності та людяності. В онкоцентрі моїми головними наставниками стали Олександр Олександрович Ткач і Юрій Володимирович Чишкевич, які сформували, так би мовити, «кістяк» мене як хірурга, подавали приклад надзвичайної витримки, відданості своїй професії.
На завершення інтернатури я потрапив до Андрія Петровича Жилінського, якого вважаю одним із найпотужніших хірургів не тільки нашої області, а й всієї України, що охоплює весь спектр хірургічних втручань – від загальної хірургії до онкології та косметичної хірургії. Не менш цінним є досвід моїх колег у Дубні, які також радо діляться ним, допомагають та підтримують в усьому.
На цей час Роман Чучак працює у відділенні хірургії і паралельно веде прийом хворих у Дубенській міській поліклініці.
– Саме тут я почав широко займатися малою проктологією, тобто лікуванням гемороїдальної хвороби, хронічної анальної тріщини, доброякісних пухлин прямої кишки і анального каналу.
Наше відділення зараз активно розвивається і в плані лапароскопічної хірургії. На даний час у нас лапароскопічно оперують жовчнокам’яну хворобу, але дуже хотілося б розширити коло таких втручань, в тому числі і в невідкладній хірургії, ширше використовувати лапароскопію під час лікування гриж живота, гінекологічних захворювань тощо.
Ми з колегами також плануємо впроваджувати мініінвазивні втручання при кістах печінки, селезінки під контролем ультразвукової діагностики. Раніше такі операції проводили тільки на базі обласної клінічної лікарні. Зараз з таким же успіхом вони можуть проводитися і у Дубенській міській лікарні.
За матеріалами: Газета “Медичний вісник+”

(2246)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.